Hry | Akvizice

Bohemii Interactive kupují Číňané, majoritní podíl získá Tencent. Aktualizováno: Akvizice popřena

Českou společnost Bohemia Interactive, která vyvíjí a vydává videohry, podle zdrojů listu The Information koupil Tencent. Čínský gigant údajně za 260 milionů dolarů (6,2 miliardy korun) získal 70- až 80% podíl. Tencent ani Bohemia Interactive zatím informace nepotvrdily.

Aktualizováno 10:55: Zástupce Bohemia Interactive se nakonec k věci vyjádřil a informace o akvizici popřel. Ačkoli The Information patří mezi renomované zdroje, v tomto případě měl zjevně nesprávné informace. 

Oficiální stanovisko Bohemia Interactive:

Informace o vstupu společnosti Tencent do Bohemia Interactive, nebo dokonce o akvizici Bohemia Interactive Tencentem, která se nedávno objevila v médiích, se nezakládá na pravdě. Bohemia Interactive v minulosti vedla jednání o možné strategické spolupráci a může k tomu dojít i v budoucnosti. V současné chvíli se však nic nemění – Bohemia Interactive bylo a zůstává nezávislým studiem.

Tencent je pro Čínu něco jako Google a Facebook pro zbytek světa. Provozuje vlastní vyhledávač, sociální sítě Weibo, WeChat, QQ a také několik e-shopů a multimediálních služeb. Na západ proniká právě díky videohrám.

Plně vlastní americké studio Riot Games (tvůrci League of Legends) a norský Funcom (Anarchy Online, Conan Exiles). Drží více než 80% podíl ve společnostech SuperCell (Clash of Clans, Clash Royale) a Grinding Gear Games (Path of Exile) a 40% zastoupení v Epic Games (Fortnite, Unreal). Kromě toho je též minoritním akcionářem Activision Blizzardu, Ubisoftu, Paradoxu a dalších.

Tencent investuje zejména do studií vyvíjejí multiplayerové hry, a to pro mobily, PC i konzole. V tomto ohledu by dával smysl i zájem o „Bohemku“. Tvůrci vojenských akcí ARMA se totiž v tomto oboru také angažují čím dál více. Na kontě mají hry Ylands (sandboxová variace na Mineceraft), DayZ (zombie survivor) či Vigor (free to play looter shooter). Minimálně s Ylands již Tencent Čechům pomáhal při vstupu na čínský trh, kam se západní herní společnosti bez místních distributorů a úprav (cenzury) prakticky nedostanou.

Pokud se obchod skutečně potvrdí, půjde za krátkou dobu o třetí velkou investici do místních herních studií. Embracer Group loni koupila Warhorse Studios (Kingdom Come: Deliverance) za 42,8 milionu eur (1,2 miliardy korun) a Oculus/Facebook pohltil Beat Games (Beat Saber).

Diskuze (15) Další článek: Letadla Bombardier CRJ-200 si kvůli softwarové chybě mohla plést levou a pravou stranu

Témata článku: Software, Google, Facebook, Čína, Epic Games, Herní konzole, Hry, Akvizice, WeChat, Fortnite, Activision Blizzard, Anarchy Online, Major, The Information, Unreal, Podíl, Číňan, Vigor, Paradox, Ubisoft, DayZ, Videohra, Clash of Clans, Minoritní akcionář, Bohemia, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle