Herní konzole | Nintendo

Bloomberg: Nintendo na rok 2021 chystá Switch Pro s podporou rozlišení 4K

Nintendo bude pravděpodobně následovat konkurenci a rovněž uvede půlgenerační aktualizaci současné herní konzole. Tvrdí to alespoň zdroje listu Bloomberg, podle nichž by měl „Switch Pro“ na trh dorazit v příštím roce.

Switch je na trhu od března 2017, loni se dočkal nové revize prodlužující výdrž (díky upravenému čipsetu) a zjednodušené verze Lite s menším displejem a bez odpojitelných Joy-Conů. Potenciální Switch Pro by měl pro platformu znamenat totéž co PlayStation 4 Pro nebo Xbox One X. Bude kompatibilní se současnými hrami, ale přinese vyšší výkon, který by se měl projevit ve snímkové frekvenci i rozlišení.

Podle Bloombergu prý konzole bude podporovat 4K (na televizorech). Současným maximem je čtvrtinové rozlišení Full HD, které je dostupné v režimu docku, avšak zdaleka ne u všech her. Nejnáročnější tituly jako The Witcher 3 běží v rozsahu 540p až 720p.

Jak přesně má nový Switch vypadat (dříve se spekulovalo o větším a jemnějším displeji) nebo na jakém hardwaru poběží, zatím nevíme. Podle Economic Daily News by se novinka měla začít vyrábět ještě koncem tohoto roku, takže by do obchodů mohla zamířit zkraje toho příštího. Možná na čtvrté výročí originálu.

Královské prodeje

Switch v současné kondici ukazuje, že výkon nerozhoduje. Konzole využívá stařičký mobilní čipset Nvidia Tegra X1, který má na dnešní poměry pomalý procesor i grafický čip. Dokonce ani samo Nintendo jej nedokáže zkrotit tak, aby jeho hry běžely plynule alespoň na 30 snímcích za sekundu.

Po skladových zásobách Switche se ale přesto vždy jen zapráší. Továrny nestíhají uspokojovat poptávku, kterou navíc zvýšila opatření proti Covidu. Nintendo k poslednímu čtvrtletí prodalo již 61,4 milionu těchto konzolí a k ní 406,7 milionu her.

Firma navíc od konce března prodala neskutečných 22,4 milionu kopií hry Animal Crossing: New Horizons. Celkově již na Switchi dvě hry pokořily 20milionovou hranici, dalších čtyř titulů se prodalo přes 15 milionů a tří přes 10 milionů. O podobných číslech si mohou nechat Sony i Microsoft jen zdát.

PS: Mezigenerační upgrady Nintendo zavedlo dříve než konkurence. Na handheld 3DS z roku 2011 navázal o tři roky později New 3DS, který měl výrazně výkonnější procesor, dvojnásobek paměti a větší displej.

Diskuze (15) Další článek: Apple bude chránit před sledováním. Pro každou Wi-Fi síť vygeneruje jinou MAC adresu

Témata článku: Microsoft, Herní konzole, Sony, Playstation, Nintendo, New Horizons, Xbox One X, Rozlišení, Bloomberg, Animal Crossing, Full HD, Procesor, Switch, Economic Daily News, The Witcher, Čipset, Herní konzole na Heureka.czLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Dead Drops: Nejpomalejší internet na světě je připravený pro planetu po apokalypse

Dead Drops: Nejpomalejší internet na světě je připravený pro planetu po apokalypse

** V roce 2010 se začala rodit síť mrtvých schránek Dead Drops ** Byly jich tisíce, časem se na ně ale zapomnělo ** Vypravili jsme se ke schránce č. 595, která funguje dodnes

Jakub Čížek
ZajímavostiÚložiště
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix