Google | Web

Blogger žije! Aplikace získala nový vzhled, ale funkčně se nic nemění

Blogger je pozapomenutá blogovací služba, která dnes existuje mimo zájem společnosti. Přesto nadále funguje a Google nyní vydal překvapivou aktualizaci. Týká se aplikace Blogger pro Android. Nepřidává nové funkce, na aplikace získala nový vzhled.

Nová verze aplikace s označením 3.0.1 přináší nový vzhled odpovídající aktuálním designovým pravidlům v rámci Material Designu, chybí ji ale například tmavý režim a další vychytávky, které se postupně dostávají do všech aplikací. Původní vzhled aplikace používala roky – až to vypadalo, že ji Google nechá spíše umřít, než aby ji obnovil.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nový vzhled má Blogger na telefonech, na počítačích ale vypadá stále stejně.

Funkčně ale nedochází k žádným změnám, stále se jedná o poměrně jednoduchého pomocníka pro publikování a správu příspěvků na vašem blogu. Umožňuje vytvářet nové či editovat staré záznamy včetně nahrávání fotografií apod. Pro pokročilejší funkce je tedy stále nutné použít webovou administraci, která je ale oproti konkurenci také jednoduchá.

S ohledem na aktualizaci se tak Blogger zřejmě dočká ještě pár let, těžko ale očekávat velké změny. Zato konkurence v podobě Wordpressu, Medium a dalších, se neustále vyvíjí a přináší nové funkce. Nedávno také došlo k akvizici Tumblru, který slouží také jako mikroblogovací platforma, Automatticem, vlastníkem právě Wordpressu, slučování se ale prozatím nechystá.

Zatímco Blogger stagnuje, konkurenční Wordpress se stále vyvíjí:

Zdroj: 9to5Google

Váš názor Další článek: Nobelista Didier Queloz: „Nemůžu věřit tomu, že jsme jediné živé bytosti ve vesmíru.“

Témata článku: Google, Internet, Web, WordPress, Material Design, Blogování, Blogger, Nový vzhled, Vzhled, Aplikace, APL, Tumblru