Google | Blogování

Blogger modernizoval administraci. Přidává nové funkce a responsivní design

Blogger existuje již více jak 20 let a byť doby největší slávy dávno pominuly, Google o službu stále pečuje. Nově vylepšil administraci. Ta se nemění jen vzhledově, ale získává i nové funkce a responsivní design.

Publikační platforma Blogger pochází z roku 1999, o čtyři roky později ji ale koupil Google a od té doby je kompletně zdarma. Díky ní je tak možné si snadno založit vlastní blog, byť v dnešní době je mnoho jiných možností (mezi populární se řadí hlavně Wordpress.com či Medium) a potřeba blogovat mezi uživateli upadá – vše nahradily sociální sítě. Přesto jsme se ale nyní dočkali aktualizace administrace Bloggeru, která byla na dnešní dobu již opravdu zastaralá.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá redesignovaný Blogger.

Nové rozhraní přináší nejen aktuální vzhled, ale i nové funkce. Tou nejvýraznější je přepracovaný editor příspěvků, který zvětšil ovládací prvky a detailní nastavení příspěvku přesunul, po vzoru Wordpressu, do lišty na pravou stranu. Nechybí ani zjednodušené nastavení či statistiky. Jednou z hlavních novinek je též responsivní design, díky kterému není nutné si instalovat mobilní aplikaci pro úpravy z telefonu.

Nová verze je prozatím volitelná, Google ji ale všem zapne v následujících měsících.

Diskuze (4) Další článek: Nové technologie nabourávají zažité pracovní stereotypy

Témata článku: Software, Google, Sociální sítě, Web, Design, Medium, Blogování, Nová funkce, Wordpress, Funkce, Nastavení, Modern, Administrace, DESI, Dnešní doba, Blogger25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět