Bastlení | Vzdělávání | DIY

Blíží se Maker Faire Prague Online. Kutily nezastavil ani koronavirus

Poslední květnový pátek a sobotu vypukne další ročník pražského festivalu kutilů všeho druhu Maker Faire Prague, který má letos přívlastek Online. Aktuální situace okolo pandemie koronaviru totiž přiměla autory zaexperimentovat a pokusí se vše zorganizovat, aniž byste museli opustit svůj oblíbený gauč nebo pracovní židli u počítače.

Vše vypukne v pátek 29. května v 16:00 a program se protáhne až do soboty. Autoři připravují několik hodin přímých přenosů, reportáží a slibují, že uvidíte práci kutilů v akci tak detailně, jak by to za běžných podmínek ani nebylo možné.

Hlavními mediálními partnery jsou Živě.cz a Mall.TV, všechny přenosy proto najdete i u nás.

Na programu budou také workshopy, jejichž seznam najdete zde. Některé dílny jsou zdarma, jiné za poplatek s tím, že si můžete zavčas objednat vše potřebné – třeba výrobní materiál. Další střípky z příprav hledejte na facebookové stránce akce.

b9208ead-1d2e-40d5-a922-1df7eaac8de8
Maker Faire Prague (Rouška Edition)

Na pátek chystají organizátoři miniverzi projektu Stratocaching a vypustí v přímém přenosu balón do stratosféry. Pokud se náklad s miniaturní kamerou dohledá, záběry a data budou k dispozici v sobotním vysílání. V sobotu na diváky čeká návštěva postapokalyptického světa na raketové základně Bratronice Junk Town.

Tradiční velký festival na pražském Výstavišti s účastí okolo deseti tisíc návštěvníků přesunuli organizátoři na listopad. Ten loňský si můžete připomenout v galerii výše.

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Diskuze (1) Další článek: YouTube nepovažuje 720p za HD. Vysokým rozlišením je odteď až 1080p

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,