Blaze Media Pro – zajímavý pomocník při práci s multimediálními soubory

Pokud často pracujete s multimediálními audio, video soubory, pak je tu pro vás ideální pomocník v podobě Blaze Media Pro. Program umí v podstatě dnes již všechny důležité kroky pro správu a tvorbu souborů.
Programů na tvorbu a správu audio nahrávek je na Internetu celá řada. Program Blaze Media Pro však patří k lepším kouskům. Program plně podporuje formáty MPEG Layer-3 (MP3), MPEG Layer-2 (MP2), OGG Vorbis (OGG), Active Streaming Format (ASF), MPEG Video (MPG, MPEG, MPE), Windows Video (AVI), Windows Media 4 (WMA, WMV), Vivo Digital Video (VIV), Apple QuickTime (MOV, QT), Windows Audio (WAV), Audio CD (CDA), Video CD (DAT), Media Playlists (ASX, WAX, M3U, WVX), MIDI, AIFF, AU, SND.

Klepněte pro větší obrázek

Po spuštění programu se vám bude zdát, že se jedná o běžný přehrávač, jen s tím rozdílem, že velikost instalace má 12,6 MB. Po bližším pohledu však zjistíte, že je zcela výjimečný svými schopnostmi. Přehrávač je vybaven základními funkcemi pro přehrávání mediálních souborů a audio CD s možností zjistit si název CD pomocí CDDB databáze. Součástí je playlist editor, kde můžete své soubory seřazovat, vytvářet playlisty, editovat ID3 tagy.Tímto výčtem bychom mohli skončit. Avšak je tu ještě něco. Pokud zvolíte v menu conversions, nebudete se stačit divit, co program dokáže. Základní převody mediálních souborů jako je grabování audio CD, převody MP3/WAV nebo WMA/WAV a naopak jsou samozřejmostí, navíc je zde možnost konverze WAV/WAV, vytváření vlastních audio CD nebo konverze mezi video formáty jako je AVI, MPEG, FLC s možností vytvoření vlastní video sekvence. Můžete si také nechat pouze uložit videosekvenci po jednotlivých obrázcích do libovolného formátu jako je jpg, bmp, gif a další.Dalším nástrojem je editor zvukové stopy. Zde lze upravovat hudbu a přidávat různé efekty, jako je hlasitost, echo, ukončení skladby do ztracena, upravovat přechody mezi dvěma skladbami a mnoho dalšího.

Samozřejmosti je i změna vzhledu přehrávače. Pokud si s nějakou funkcí nebudete vědět rady není nic jednoduššího než si pročíst nápovědu, kde je vše podrobně popsáno a vysvětleno.

Podle mého názoru se jedná o velmi slušný produkt, který obsahuje vše potřebné pro domácí práci s multimediálními soubory. Bohužel testovací verze jej jen na 15 dní a po té je nutné zakoupit plnou verzi za 50 dolarů.

Diskuze (1) Další článek: HDD od Maxtoru se Serial ATA

Témata článku: Video, Windows, Multimédia, Základní možnost, Multimediální, Playlist, Běžný převod, Běžný přehrávač, Základní efekt, Video Editor, Základní skladba, Viva, QuickTime, Format, Midi, Vivo, Cd přehrávače, Pomoc, Move, Pomocník, Audio

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů