Software | Open source | Heslo

Bitwarden: bezplatný, otevřený a spolehlivý trezor pro všechna hesla

  • Dbáte-li na bezpečí, pak máte pro každý web či službu jiné heslo
  • Jak si ale pamatovat desítky přihlašovacích údajů?
  • Bitwarden je bezplatný a spolehlivý trezor pro vaše hesla
Bitwarden: bezplatný, otevřený a spolehlivý trezor pro všechna hesla

Pro hesla platí v podstatě dvě základní pravidla: měla by být bezpečná a neměla by být používána stejná pro více služeb. Jenže kdo si má pamatovat desítky různých hesel? Řešením je správce hesel. Vyzkoušeli jsme Bitwarden, relativně mladý software z tohoto oboru. 

Existuje hned několik dobře známých aplikací pro správu hesel, tak proč byste měli věnovat pozornost Bitwardenu? Třeba proto, že je k dispozici zdarma, je open source, je dostupný prakticky pro všechny operační systémy a významné webové prohlížeče a nabízí synchronizaci mezi více zařízeními.

Kde se vzal Bitwarden

Bitwarden je poměrně mladý program – debutoval v srpnu 2016, kdy byly vydány aplikace pro mobilní operační systémy iOS a Android a rozšíření prohlížeče pro Chrome a Operu. Hned po spuštění byl k dispozici i webový trezor. V únoru 2017 následovalo vydání rozšíření pro Firefox.

Otevřený program zaujal tvůrce webového prohlížeče Brave, kteří ho implementovali jako volitelného správce hesel. V lednu 2018 pak následovalo vydání rozšíření pro prohlížeč Apple Safari, čímž se tento program poprvé dostal na platformu MacOS.

V únoru 2018 vyšly první desktopové aplikace pro Windows, MacOS a Linux a v tomtéž roce byl také vydán doplněk pro Microsoft Edge. V říjnu 2018 pak bezpečnost a nezávadnost tohoto řešení potvrdil audit kódu a kryptografická analýza bezpečnostní společností Cure53.

A teď si v dalších bodech Bitwarden postupně projdeme od instalace až po praktické využití.

Diskuze (65) Další článek: Na Google, Facebook, Airbnb a další internetové firmy se v Česku chystá digitální daň, tuzemským se ale vyhne

Témata článku: Software, Cloud, Windows, Prohlížeče, Bezpečnost, Android, Linux, Chrome, Open source, Firefox, Opera, Vivaldi, LastPass, Heslo, GitHub, Safari, Trezor, Instalace, Webový prohlížeč, Položka, Chrome a Opera, Aplikace, Google Chrome, Microsoft EDGE, Apple Safari


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch