Spotify | YouTube Music | Apple Music

Bitva hudebních služeb neutichá. Spotify, Apple i YouTube bojují o uživatele chytrými playlisty i podcasty

Trhu hudebního streamingu kraluje Spotify, v poslední době ale rychle stoupá Apple Music a stranou nechce zůstat ani Google se svým YouTube Music. To nyní, stejně jako Spotify, přidává několik automatických playlistů, kterými chtějí obohatit sbírky uživatelů o novou hudbu.

Katalogy hudebních streamovacích služeb jsou vesměs stejné, jedniné YouTube Music lehce vybočuje s velkým množstvím hudebních videí z YouTube. Kromě toho tedy musí služby soupeřit o uživatele hlavně co do funkcí a dalšího obsahu. Mezi ten patří i automaticky vytvářené playlisty, kterými je známé hlavně Spotify. Ale ani ostatní služby nechtějí zůstat pozadu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
On Repeat a Repeat Rewind – dva nové playlisty od Spotify. Pozadu nezůstává ale ani YouTbe Music s Mixem objevů.

YouTube Music aktuálně postupně vypouští mezi uživatele nové seznamy hudby šité na míru. Objevují se mixy nově vydané hudby New Release Mix i Discover Mix (česky Mix objevů), který obsahuje hudbu od interpretů, kteří by vás mohli zajímat.  Je obdobou Release Radar ze Spotify. 

Spotify se daří s Podcasty

Samotné Spotify nyní přichází se dvěma novinkami – On repeat a Repeat Rewind. Obě vám přinesou písničky, které posloucháte neustále dokola. První jmenovaný ty, které jste si pouštěli v posledním měsíci, Rewind vám pak připomene ty, co jste opakovali stále dokola před několika měsíci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Po poslední aktualizaci jsou podcasty ve Spotify mnohem viditelnější.

Největší hudební službě se daří i s Podcasty. Do těch brousí i Apple, nemá je ale součástí Apple Music, ale samostatné aplikace stejně, jako Google. Zato Spotify je integrovalo přímo do své hlavní aplikace společně s posledním redesignem. A nově umožňuje jednotlivé nahrávky ukládat do playlistů, prozatím ale pouze na mobilních telefonech.

Jakou hudební službu si zvolit?

Diskuze (9) Další článek: Čína představila novou kosmickou loď, která má dopravit astronauty na Měsíc a zpět

Témata článku: Software, Google, Apple, YouTube, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Google Play Music, YouTube Red, Deezer, YouTube Music, Předplatné, Apple Music, YouTube Premium, Playlist, Hudební služba, Podcast, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF