Ako to celé funguje vie asi len hŕstka zbohatlíkov, čo chcú ovládnuť svet. Ja skôr tuším slušný hospodársky prieser, keď sa raz z toho vytriezvie.
https://www.youtube.com/watch?v=LLYsX-...LDENPOCKETOd 17:25 až 21:10 pokud se nechceš dívat na celé video
Vysvetlené s kadenciou ra-ta-ta-ta-ta a nič z toho nepotvrdilo, že návrat do reality nebude veľmi bolieť. Môžete predávať svoje sny a vyrábať kryptomeny, hedgeové fondy a špekulatívne grafy smerom do neba, len si treba uvedomiť, že realitu proste neoseriete. Najviac na tom ma štve to, že si ten pád ekonomiky odserú vždy ľudia, čo vyrábajú skutočné hodnoty.
Rýchlo nakupujte BTC, lebo je najdrahší v histórii.BTC nakoniec skončí na nule, lebo je to pyramídová hra. Odmena za ťažbu bude stále klesať, cena energie bude stúpať a výkon procesorov neporastie tak ako v minulosti. Moorov zákon už asi 10 rokov prestáva platiť, a niekedy o 15 rokov dosiahneme minimálny rozmer tranzistora z kremíka, takže buď budú úplne nové technológie, alebo ceny procesorov a spotreba porastú s výkonom. Takže jedného dňa sa prestane vyplácať ťažba a bude hroziť 50+% útok.Kto si v BTC chce šetriť na dôchodok, tak je blázon. Ale kto chce špekulovať, tak nech v pohode nakupuje, len nesmie zabudnúť vybrať zisk. Presne to robia veľryby 🙂
Označit něco za pyramidovou hru ale musí být podložené tím, z jakých vkladů jsou vypláceni lidé na vrcholu pyramidy 💁♂️Jak tedy Bitcoin vyplácí zisky těm "starším"? 😁
z nových nákupov
Můžete to trochu rozvést? Jaký je konkrétní postup té výplaty "starším" při novém nákupu?
Tí, čo lacno nakúpili, tak draho predávajú a vyberajú zisky.
Takže pyramidová hra je celý akciový trh, včetně trhu s nemovitostmi. 😄Tak si užijte Mikuláše 🤡👏
Nie.Akcia alebo nehnuteľnosť má nejakú hodnotu. BTC má nulovú hodnotu.
Ta nulová hodnota je aktuálně BTC>CZK 2 447 405,09 CZK 🥳Přeji hezký den 😎
rýchlo nakupuj 🤡 tie BTC 💩
Tenhle doomsaying je tu s námi od roku 2009.Jednou to vyjít musí.
No to si pletete, to je cena."Price is what you pay, value is what you get".
Jakou hodnotu mají sto let staré ústřižky papíru? (Říká se jim poštovní známky)Jakou hodnotu mají cákanice barvy, co svede tříleté dítě? (Říká se tomu moderní umění)Jakou hodnotu má 100 let staré auto, které ani nemůžeš používat k normální přepravě, můžeš s ním jezdit pouze na srazy 100 let starých aut a nikam jinam?Hodnota něčeho je dána cenou, za jakou je kupující ochoten nakoupit a prodávající prodat. Ničím jiným.BTC má v této chvíli hodnotu $102K. Bez ohledu na to, co kdo napíše do komentářů pod nějakým internetovým článkem.
"Jakou hodnotu má 100 let staré auto, které ani nemůžeš používat k normální přepravě, můžeš s ním jezdit pouze na srazy 100 let starých aut a nikam jinam?"Prečo by nemohol (ak tým nemyslíme nejaké obmedzenia komerčného využitia vozidiel prihlásených na veteránske značky), ak ho to baví a akceptuje s tým súvisiace riziká?
"Jakou hodnotu mají sto let staré ústřižky papíru? (Říká se jim poštovní známky)"hahahahaha
"Price is what you pay, value is what you get"To, co píšete, je cena, to kolik jsou lidé ochotni zaplatit. Hodnota je daná tím, co z toho člověk reálně získá. Pokud si koupíte nějaká aktiva, tak je to to, co vám vydělají v budoucnu (v případě akcií má firma nějaké příjmy a zisky, dluhopis vyplácí kupóny, dům a pole můžete pronajímat atd).Problém s kryptoměnami a uměleckými či sběratelskými předměty je ten, že tu hodnotu není z čeho počítat. Autem se dá alespoň někam jet (může to být nakonec i aktivum, někdo třeba pořádá placené vyjížďky a něco mu vydělává), na obraz se dá dívat. Kryptoměny ale v zásadě nepřináší nic, bez čeho bychom nemohli být. Jasně, třeba BTC je omezené množství. Ale kde máte jistotu, že ho bude někdo chtít koupit za cenu, kterou budete chtít? Jediný smysl držení je v tom, že doufáte, že za něj někdo někdy zaplatí víc. Ale proč by někdo musel? Jídlo si musím koupit, bez elektřiny existovat nechci. Ale krypto nemám a nikdy jsem neměl, takových lidí je spousta. Ti vám za to nikdy nic nedají.Jako některé ideály jsou možná dobré, zahraniční platby třeba vyjdou levněji a banky vám to tak snadno nezabaví. Jenže na druhou stranu vám úřady mohou život zkomplikovat dost i tak. Pro směnu typicky použijete nějakou velkou a známou směnárnu (která vyžaduje ověření totožnosti). Pokud to stát začne omezovat nebo blokovat, tak máte smůlu. Lidé si to mohou přeposílat mezi sebou, ale dřív nebo později to stejně musíte nějak směnit na klasickou měnu. Pokud je krypto nelegální, tak normální obchody a firmy to od vás nevezmou, max to směnit ilegálně na černém trhu, což všechno zase prodraží. No a pokud se chcete obejít bez směnáren a dělat to pokoutně, tak je šance, že přijdete o krypto i peníze.
Bitcoin má hodnotu danou jen důvěrou v něj (kde už jsem tohle slyšel?), akcie je podíl na podniku, nemovitost má také nějakou hodnotu sama o sobě.(Nemyslím, že btc je letadlo nebo že akcie nebo nemovitosti nejsou někdy přepálené, ale tenhle rozdíl prostě je očividný... a fundamentální)
Akcie jsou kryté ziskem firmy a následnou výplatou dividendy, nemovitosti zase potřebou lidí bydlet. Bitcoin v tomto ohledu žádný rozumný přínos neposkytuje.V současném pojetí je to skutečně jenom pyramidová hra.
✅Nemá žádnou centrální entitu✅Transakce jsou transparentní✅Neslibuje žádné garantované výnosy, ani pravidelné výplaty✅Neexistuje mechanismus, který by přerozděloval peníze nových kupujících přímo těm, kdo nakoupili dříveKde je v tom schéma pyramidy?
- To první je asi tak jediné pravda, pokud pomineme 50% útok. Pak by to centrální autoritu mělo.- Transakce jsou dohledatelné, nikoliv transparentní. Síť ovšem dokáže zpracovat jen nějakých 3-7 za sekundu, což je směšné. Vzhledem k současnému pojetí ale stejně prakticky neprobíhají, protože každý jen drží s cílem extrémního zhodnocení = pyramida.- Výnosy sice nejsou součástí návrhu, ale každý v tom jede prakticky výhradně kvůli tomuhle = pyramida.- Existuje. Nabídka - poptávka, kdy poptávka silně převyšuje. Tohle asi není pyramida, ale bublina.
Pyramida bych neříkal, spíš si to lidi pořád přehazují mezi sebou a vždycky se najde někdo, kdo je ochotný dát víc. V pyramidě máte nějakou dobu rostoucí přiliv nových lidí, co tam nalévají peníze, co vyberou ti, co byli na začátku, tam lidi nemají vůbec nic. U krypta máte ty kryptomince, co vám zůstanou. Ale nemáte jistotu, že je v budoucnu ještě někdo bude chtít. To je spíš jak tulipánová horečka.
Jak jsou akcie Tesly kryté ziskem a výplatou dividend. Děkuji za vysvětlení 😆🤦♂️
Krytí bych neříkal, ale je to podíl na firmě. Co dostanete záleží na tom, jak se bude dařit firmě a jak ji ohodnotí ostatní investoři. Plus případně vyplácené dividendy, což ale není u všech. Každý má ale možnost se podívat na výkazy, jak té firmě business funguje (alespoň na rozvinutých trzích). Jsou tam ale taky rizika...
To chápu, ale zrovna konkrétně u Tesly je to o víře stějně jako u kryptoměny :)
Ale třeba to vyjde. Amazon měl myslím kdysi taky namále (začínal jako online knihkupectví). Ale kdo koupil akcie na začátku a držel, tak se mu to zhodnotilo slušně.
Tak jest.
Nastuduj si aspoň základy o tom jak funguje těžba bitcoinu. Evidentně funguje jinak než v tvé představě.Platnost Moorova zákonu ji nemá jak ohrozit.
Jednoduse - plytva se spoustou energie na to, aby se co nejrychleji pocitaly hashovaci funkce a kazdy doufa, ze kdyz do toho investuje fakt hodne, tak zvysi svoji sanci ze uvidi ve vysledku dostatecny pocet nul v rade.Je to podobne tomu, jako by velka skupina lidi hazela hracimi kostkami. A kdo hodi dvacetkrat za sebou sestku, dostane odmenu. A kdyz se to stane moc casto, tak je priste potreba hodit tu sestku jednadvacetkrat za sebou. Atd. atp.Velky problem Bitcoinu je v tom, ze neni zadna korelace mezi spotrebovanou energii a vykonem site.
On je už problém v tom, jak spousta lidí "spoří" a "investuje" do kryptoměn. Ve skutečnosti jsou to všechno spekulanti nebo investulanti (ti si myslí, že investují a ve skutečnosti spekulují). Ten princip by šel zkrátit na "pay and pray" 🙂
BTC ohrozuje exponenciálny pokles odmeny každé štyri roky za ťažbu. Výkon procesorov už nebude rásť tak ako rástol v minulosti a cena energie skôr bude stúpať ako klesať. Takže ťažba sa stále menej vyplatí. A keď znížia náročnosť ťažby, tak skôr či neskôr príde 50+% útok. Je jedno, či príde o 20 rokov alebo 30 či 40, raz to príde a bude po BTC. Na dôchodok by som si v BTC nešetril, ale špekulovať sa s ním dá, len treba v správnom čase vybrať zisky.
Uz tady nejmene jenou byl, pokud se spravne pamatuju. Jeden pool mel myslim par hodin vic, nez 50%.
Všechno jednou skončí na nule. Stejně jako každá firma jednou zkrachuje.Nebo každé manželství, které neskončí rozvodem, skončí smrtí.Důležité je to, co se děje mezi tím.
Firma nutně zkrachovat nemusí, některé drží už fakt dlouho 🙂. Ale je fakt, že jich bude vždycky jenom výrazná menšina a většina krachuje s pravděpodobností, která roste v čase.Nicméně třeba u akcií firem se dá dobře diverzifikovat. U kryptoměn můžete zvolit různé, ale ten systém je v principu pořád stejný. Pokud to většinu uživatelů přestane bavit, tak je konec. Taky těch kryptoměn vznikly už alespoň tisíce. Kolik z nich vydrželo fungovat a obchodují se v nějakém významnějším objemu...
Taky jsem si s tím hrál. Kupoval, prodával, virtuálně bohatnul. Pak jsem si bitcoiny převedl do nové peněženky v PC a někdo mi ji během pár hodin vybral. Vše jsem měl zabezpečené, ale stejně v tom byla někde díra. Nešlo o žádnou extrémní částku, necelý půlbitcoin, ale nepotěší. Místo bitcoinů teď kupuju zlato do trezoru, i kdyby to někdo ukradl, tak to mám pojištěné.
Přitom stačilo napsat: neuměl jsem si zabezpečit BTC peněženku.
Ale jo uměl, ale proti zlodějům je člověk bezbranný. Nic se neděje, bylo to jen poučení.
"proti zlodějům je člověk bezbranný"🐂💩
existuje nějakej smajlík "mnu si ruce radostí"? nemůžu ho najít ...
Názor byl 1× upraven, naposled 5. 12. 2024 09:34
Já myslím, že tento smajlík je dost vhodný: 🤑
Nemůžu si pomoct, ale pořád je to těžká spekulace. Původní myšlenka měny pro nákup a prodej je dodnes prakticky nefunkční, což je as největší škoda.Prakticky všichni to drží za účelem bezpracného zbohatnutí a zatím to vychází, protože do toho nastupují další a další investoři. Ale půjde to takhle donekonečna?
A proč by nemohli být všichni lidé na Zemi miliardáři? Co je na tom špatného? 😀
Tak jako byla tuším spousta miliardářů v Itálii, dokud měli před přechodem na € (EUR) svou úžasnou Italskou liru (ITL)? 😉
Mohou. Akorát že si za to nebudete moci koupit tolik, co za miliardu dneska. Pokud po vás obchodník chce dnes za chleba třeba 50 kč (nebo ekvivalent v čemkoliv jiném), tak když bude miliardář on i zákazníci, tak za 50 kč ani nevstane z postele. Takže začně chleba prodávat třeba za 100 tisíc. No a miliardáři to zaplatí, protože to pro ně tak moc nebude.Takže časem zase vznikne menšina biliardářů a triliardářů, na které budou ti miliardáři akorát závistivě koukat a přemýšlet jak s tím pár milionovým platem vydržet další měsíc 🙂.
JD Vance, budoucí americký víceprezident v Trumpově administrativě, vlastní Bitcoiny za půl milionu dolarů. Howard Lutnick, budoucí americký ministr obchodu má Bitcoiny za stovky milionů dolarů a před rokem v inteview řekl, že z toho budou miliardy. Scott Bessent, budoucí americký ministr financí hovoří o tom, že Bitcoin je cesta, jak mladé přivést k investování. A Trump řekl, že Amerika bude vedle zlata budovat federální rezervy i v Bitcoinu.Svět bude minimálně do roku 2029 velmi pro-bitcoinový. Můžete proti tomu bojovat v komentářích, nebo se můžete na té vlně svézt. Každý má svou volbu.Budou propady? Jasně, že budou. Ale pokud nejsilnější ekonomika světa po následující 4 roky bude mít v čele Bitcoin maximalisty, pak největší chybou běžného střadatele je žádný Bitcoin nevlastnit.
Jak v tom jedou ve velkém Američani, tak z toho nic dobrého nekouká. Tohle mi přide spíš jako negativum. Všechny finanční bubliny přišly z USA. A že to vždycky stálo za to...
Jenže dneska už to není jenom o Americe. Tu bublinotvorné elementy (třeba cenné papíry nebo krypto) může globálně kupovat kdokoliv skoro kdekoliv. Takže problémy nezpůsobí samotná Amerika, ale vždycky lidé. A ti mohou být kdekoliv. V dnešní době je akorát všechno jednodušší a jde to rychleji. Jak do kopce, tak z koce.
No platit s tím jde. Zaplatíš dnes bitcoinem skoro všechno. QRko dodává restaurace, alza skoro všechno ostatní a implementuje rohlík na potraviny.Ale jinak na západě máš funkčí prostředek sněny, takže btc tu je malá motivace ho tak užívat, ale v africe a jižní americe je situace odlišná. Tvůj příspěvek se tedy týkal jen západu, ne celého světa
Nevím, kde žijete, ale ve srovnání třeba s Visa tím nezaplatím prakticky nic. Koblihu si v marketu nekoupím, lístek do divadla taky ne, tankovat benzín tím taky nejde...
Jak jsem psal co jde koupit na alze můžeš zaplatit bitcoinem, kde lze platit qerkem lze platit bitcoinem a tu koblihu si za chvíli koupíš na rohlíku.Jako u divadel, no je pravda že tam nechodím tak ty jsem v potaz nebral, ale divadla co berou gopay při platbě online by mohly btc brát taky
Si budu kupovat koblihu na internetu? Jsem magor? Když si ji můžu koupit přímo v pekárně na náměstí čerstvou, ještě teplou 😀
No šlo o to že můžeš, když chceš si koupit koblihu za btc.No, to že to rohlík nabízí beru jako důkaz že to někdo poptává. To že někomu vyhovuje na koblihy rohlík ať už z jakéhokoliv důvodu z něj nedělá magora. Pokud bych obdobně promítal svoje preference na tebe tam bych mohl říct že jsi magor že vůbec jíš koblihy.
Koblihy jsou mňamka když jsou čerstvé. Radši budu za magora než bych se vzdal koblih 😀
A nebylo by lepší příjmout to, že někdo má jiné preference a třeba i má rád koblihy z rohlíku není magor?
Nevím, kde žijete, ale je rok 2024 a Visa nabízí "kryprokarty"Při registraci kryptografické karty Visa ji propojíte se svou kryptoměnovou peněženkou nebo směnárenským účtem. Karta bude čerpat prostředky ze zůstatku ve vaší peněžence.Není zač
V té Africe a Jižní Americe se když tak už nepoužívá Bitcoin, ale ten ošklivý, prohnilý, skoro zkrachovalý dolar 🙂
Alza (a asi většina obchodů) AFAIK krypto nebere. Akorát mají na prodejně automat nějaké směnárny, co zařídí směnu a obchodu pošle peníze. Podle mě jenom blázen může podnikat a přitom brát a držet čistě kryptoměny, kde nevíte, jakou cenu to má zítra, natož za půl roku, pak je úplně nereálné cokoliv plánovat. Stačí se podívat třeba na vliv úrokových sazeb v Americe. Stačí, že se očekává změna o desetiny procenta a spousta akcií se zvedne nebo sníží i o několik procent. Investoři prostě nemají rádi nejistotu. Pokud se reálně změní, tak se zase očekává, že to ovlivní zisky (mají vyšší nebo nižší náklady na obsluhu dluhu) a to cenu ovlivňuje taky..Smysl možná má podnikání založené čistě na té směně kryptoměn, možná to někomu funguje. Ale zase, kolik těch směnáren bylo a kolik jich přežilo. Pokud by to byl tak super kšeft, tak to provozuje každý. Pokud ale máte ještě nějaký svůj další business, tak tohle řešit nejspíš nechcete.
Názor byl 1× upraven, naposled 5. 12. 2024 21:28
No a?
Tak už vyhlížím kdy bude za milion dolarů 😉
Přeskočení na 100 000 nebylo samo od sebe. Možná by to stálo do článku doplnit. Včera šéf centrální americké banky Jeff Powell, přirovnal BTC k investici do zlata (vysoce volatilní nehmatatelné) a BTC tím ihned zareagoval okamžitym rustem skoro o 10%.https://www.nasdaq.com/articles/fed-c...not-dollar
Kromě toho kongres zatrhl Bidenovi odeslání dalších 24 miliard do ukrajinské černé díry. Burzy to mohou chápat jako začátek rozumnějšího hospodaření (však ono je to přejde).
Na druhou stranu UA není v NATO ani EU, tak je to spíš dobrosrdečnost US, že pumpují peníze do války státu, který většina Američanů ani nedokáže najít na mapě, které pak chybí centrální bance. Je to asi na stejné urovni jak kdyby US (pokud by nebylo v NATO, což Trump se snažil protlačit) napadlo Mexiko a my posílali z národního rozpočtu peníze Mexiku.
- penize centralni bance nechybi prakticky z definice- ta dobrosrdecnost se ve skutecnosti dost vyplaci, je to extremne levny zpusob, jak rusaky zkopat do kulate krychlicky, kdyz uz se rozhodli delat problemy- nic jako narodni rozpocet neexistuje
Krom toho je to dobrá možnost otestovat zbraňové systémy v reálném boji proti technologicky pokročilému nepříteli.
O tom národním rozpočtu kecáte. Nesouhlasím ani s dalším, ale diskuze s vámi nedává smysl, takže mi bude stačit debunknout vaši lež, a vysvětlit si ji jako projev Dunning Kruger jevu.Ministerstvo financí: "Národní rozpočet je hlavním nástrojem prosazení hospodářských a sociálních priorit státu v rámci omezených zdrojů, které má vláda na veřejné výdaje k dispozici."https://www.mfcr.cz/assets/attachm...ontext.pdf
Názor byl 1× upraven, naposled 5. 12. 2024 15:08
UA je výhodná investice. Pokud se podaří (spíš nepodaří, ale zkusit se to musí) Rusko zastavit, tak USA získá přístup ke kvalitní půdě a nerostům. Navíc ukrajinské obyvatelstvo bude natolik zdecimované, že nebude schopné vzdorovat drancování jeho země.
Taky se bojím, že ať už válka dopadne jakkoli, jejím koncem likvidace ukrajinského státu teprve začne. A nejspíš si to uvědomují i Ukrajinci, což je dobře; jen oni tomu totiž mohou zabránit.Pokud teda neemigrují, což je asi to nejrozumnější, co se dá udělat, a kdo na to měl a chtěl, tak už je pryč.
Jo, zaslechl jsem, že chtějí BtC zařadit do státních rezerv. To je teda dobrá šílenost. Pokud by se to ujalo ve větším, tak pak stačí Číně získat majoritu v síti a ty jejich rezervy si přivést k sobě. USA ekonomicky zkolabuje a Čína si je prostě koupí.
Pokud to Čína udělá, tak tu měnu znehodnotí.Nehledě na to, že takové pokusy už byly, byť teda promyšlenější.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.