Bitcoin | Cena bitcoinu

Bitcoin letí k rekordním výšinám. Po třech letech opět překonal hranici 15 tisíc dolarů

Cena bitcoinu od jara postupně stoupala a v posledních týdnech se „utrhla ze řetězu“ skoro jako před třemi roky. Tenkrát padl rekord, kdy cena kryptoměny vyšplhala až nad hranici 20 tisíc dolarů. Tam dlouho nevydržela a následoval postupný pád. Od té doby se cena zpět nad hranici 15 tisíc dolarů nedostala. Až do této chvíle. 

Aktuální strmý růst nastal ve středu, kdy se ale mohlo ještě zdát, že půjde jen o krátkodobý výkyv. Jenže cena vyletěla téměř až na 16 tisíc dolarů a kupodivu nenásledovala okamžitá strmá korekce. Investoři zjevně věří dalšímu růstu, a tak se teď křivka ustaluje kolem 15,5 tisíce dolarů.

Zajímavé je, že bitcoin takto vystřelil osamoceně a nevzal s sebou hned automaticky i další obchodované kryptoměny. Dokonce ani silné Ethereum nebo Litecoin nereagují zdaleka tak prudce. Bitcoin si tím utvrzuje pozici dominantní kryptoměny. 

Jaký bude další vývoj se pochopitelně nedá s jistotou předvídat a nadále platí, že investiční hrátky s internetovými kryptoměnami nemají daleko k hazardu. 

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Diem.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (56) Další článek: Levné domácí IP kamery: Výsledky velkého srovnávacího testu

Témata článku: Kryptoměny, Bitcoin, Cena bitcoinu, Hazard, Rekordní výšina, Růst, Dolar, Výšiny, Cena, Rekord, Hranice

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5