E-shopy

Billa to s prodejem přes internet myslí vážně. Rozšiřuje pokrytí e-shopu a má mobilní aplikaci

Uběhl rok, co Billa začala testovat prodej potravin a dalšího zboží přes internet. V září se tento obchodní řetězec rozhodl, že e-shop má smysl, a tak spustil jeho ostrý provoz pro obyvatele Prahy, Mladé Boleslavi, Brna a jejich blízkého okolí. A letos jej chce rozšířit do dalších regionů.

Od dubna objednávky fungují také v Mělníku, Kralupech nad Vltavou, Kladně, Vyškově a okrese Brno-venkov. V květnu se přidají Beroun, Příbram, Kolín a Benešov. Celkově už je e-shop v dosahu milionu domácností a do konce roku jich přibude dalších tři sta tisíc. Billa tak bude moci přes internet oslovit přibližně čtvrtinu populace. Podle dřívějšího vyjádření je cílem do konce roku 2025 nabídnout e-shop pro celé Česko.

Od září Billa odbavila přes 150 000 objednávek a více než 30 000 lidí nakoupilo opakovaně. Obchod jim teď navíc vyjde vstříc a kromě webu shop.billa.cz nově mohou využít i mobilní aplikace pro Android (Play Store) a iOS (App Store). Na první nákup lidé získají slevu 100 Kč.

Objednávky musí mít hodnotu minimálně 700 Kč a nákup nesmí překročit 50 kg. Doprava je v ceně, zajišťuje ji DoDo. Billa umí nákup doručit za 180 minut od doručení, případně se naopak dá naplánovat až pět dní dopředu.

I další velké kamenné řetězce již spustily prodej přes internet.

  • Albert doručuje v Brně, Olomouci, Přerově, Prostějově, Ostravě, Frýdku-Místku, Havířově, Zlíně, Otrokovicích a jejich okolí.
  • Coop doručuje až domů v Jihomoravském kraji. V dalších částech republiky lze zboží objednat online a vyzvednout na prodejně nebo v samoobslužném boxu.
  • Globus v Praze-Zličín a Ostravě provozuje e-shop s vyzvednutím na prodejně.
  • Kaufland provozuje nákupní galerii s nepotravinovým zbožím.
  • Lidl má celorepublikový e-shop, avšak bez potravin.
  • Penny Market doručuje potraviny objednané přes internet až domů, ale zatím jen v Plzni.
  • Tesco prodává potraviny a další zboží online v téměř celém Česku.
Diskuze (10) Další článek: Snapdragon X Plus má vypráskat Intel a AMD z notebooků. Qualcomm láká výkonem i spotřebou

Témata článku: