Bill Gates věnoval gigantickou částku na dobročinné účely

Třemi miliardami dolarů se šéf Microsoftu zařadil zřejmě na první příčku mezi filantropy.
Bill Gates a jeho žena Melinda věnovali společně gigantickou částku ve výši 3.3 miliardy dolarů na dobročinné účely, konkrétně do dvou nadací, které založili. 2.2 miliardy šly do tzv. William H. Gates Foundation (zdravotnictví a populační otázky) a 1.1 miliardy putovala do Gates Learning Foundation (dodávky počítačů do veřejných knihoven v chudých zemích).

Celková výše darů do obou těchto nadací činí 5.3 miliardy a uvádí se, že Gates je nejštědřejším dárcem do nadací v současné době na světě.

Živě komentuje: především osoby, které s oblibou a zcela vážně vykreslují Gatese jako „ďábla“ a hledají tři šestky (apod.) v jeho jméně, by se měly zamyslet: o ďáblovi skutečně není známo, že by podporoval dobročinné nadace, natož pak těmito gigantickými sumami. Rovněž v daru nemusíte hledat žádné pokusy o vylepšování své image – určitě by na to stačila nesrovnatelně menší částka. Obrovský Gatesův dar (jeho manželku můžeme vynechat, jedná se samozřejmě o peníze, které Bill Gates získal prodejem části svých akcií firmy Microsoft) je srovnatelný s celoživotní dobročinnou činností George Sorose – a je mimochodem dobré uvést, že Soros je v některých zemích také v nemilosti a označován za ďábla. Zkrátka, velmi bohatí lidé si nedovedou získat přízeň závistivců, ať dělají co dělají; jsou vinni už tím, že jsou bohatí.

Váš názor Další článek: Prodej hudby přes MP3 začíná!

Témata článku: Microsoft, Bill Gates, Melinda Gates, Gigant, George Soros, Gates, George, Dobročinný účel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů