Sociální sítě | Facebook

Bílá obsadí i firemní Facebook Workplace. Nový vzhled si můžete aktivovat již nyní

Facebook nedávno oznámil razantní redesign své sociální sítě. Ten zjednodušuje navigaci a dominuje mu bílá barva. Stejnou kůrou nyní prochází i firemní služba Workplace. Nový design si můžete zapnout již nyní.

Hlavní změnou aplikace je přidání bočního menu rozděleného na tři sekce – domů, kde najdete klasický news feed, notifikace chat. V rámci domovského zobrazení uvidíte všechny příspěvky ve skupinách apod., případně si je můžete třídit podle skupin v levé části podobně, jako je to možné klasicky na Facebooku.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá redesignované Workplace od Facebooku.

Celé rozhraní je ale značně zjednodušené a dominantní je zde bílá barva. V rámci sekce notifikací můžete rovnou odpovídat na vzniklá upozornění a chat obsahuje vaši veškerou komunikaci.

Facebook tak vzhledově sjednocuje všechny své produkty a zatímco na klasické sociální síti se nový vzhled aktivuje prozatím pouze na iOS, nové Workplace si můžete aktivovat již nyní přímo ve službě. Případně vás síť převede automaticky v následujících týdnech.

Facebook Workplace je placená služba konkurující hlavně produktům jako je G Suite od Googlu, Slack, Microsoft Teams a dalším, kteří se snaží sdružit vnitrofiremní komunikaci.

Diskuze (3) Další článek: Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Témata článku: Software, Google, Internet, Sociální sítě, Facebook, Chat, Microsoft Teams, Komunikace, Slack, Nový vzhled, Bílá barva, Bílá, Vzhled, Notifikace, Workplace

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5