Tenhle příspěvek už tady uvádíte po jedenácté.
To by již pak snad nebyl zapotřebí ten emanův kanál Labe-Odra-Dunaj..
Někdo údajně spočítal, o kolik by stoupla hladina moří, kdyby roztál úplně všechen led na zemi. Mělo by to dělat cca 65 metrů. Ne snad, že by to bylo málo, ale dovolte, prosím, kde že by se vzala voda, která by zvýšila hladinu moří o sto a více metrů?Osobně se mi takovéto "animace" jeví jako úplně debilní, protože mohou akorát vyděsit ty chudinky, které nejsou schopny posoudit, co je a co není reálné.
Super, ale proč je ta mapa nakřivo ?
Pršelo 40 dní a 40 nocí. V bibli tomu říkají potopa světa. My ve Skotsku tomu říkáme léto.
Zkusme si vzpomenout na 6. třídu základní školy a tedy Archimédův zákon.Vezměte sklenici s vodou přidejte např. 2 kostky ledu udělejte fixem linku tam kde je hladina počkejte až led roztaje. A znovu kde je hladina a kde je linka.A pak se zamyslete nad ledem v severním ledovém oceánu plave ? A ano led v Antarktidě je na pevnině nad oceánem. A je tato pevnina normální,tedy obsahuje horstva nížiny pahorkatiny a nebo je to absolutně rovný plochý povrch kopírující zaoblení planety ?A kdyby byly ještě nějaké pochybnosti použijte mnohonásobně ověřený zdroj informací. Tedy Matematicko fyzikální tabulky a Mendělějevovu tabulku všechno to tam je. A všichi jste se to učili !A mrkněte resp. spočítejte hmotnost CO2 a z toho plyne ?Namáhejte hlavičky a přijdete na to co si o takovém článku máte myslet.
To je pro 95% obyvatel nadlidský výkon si to domyslet a spočítat.
No, a nebo si prostě otevřete www.floodmap.net , máte to bez práce a můžete si s tím hned hrát do detailu kdekoli na světě 😃
1. Článek je tak abstraktní a lze ho kvalifikovat jako šíření poplašné zprávy2. Je pravdou, že po rozpuštění pevninských ledovců by část vody zůstala v prohlubních ledovci vytlačených3. Ledovce na moři by po rozpuštění nezdvihli výšku hladiny ani o 1 cm. Převažující část ledu pod hladinou (objemově) by díky rozdílné měrné hmotnosti ledu a vody absorbovala po rozpuštění část nad hladinou. (jednoduchý pokus - do akvárka nalijte vodu a nasypejte tolik ledu aby plaval, výšku hladiny označte na skle a počkejte až roztaje a zkontrolujte výšku hladiny. To se budou zpovykaní aktivisti, absolventi filozofických, genderových a dalších zbytečných oborů divit. Zatím se divíme my, když tito neználci zaslepení zelenou ideologií ženou Evropu do záhuby.
Aktivisti se budou lihnout dal je jich plna EU. Vstupem do ni a podepsani Lisabonu jsme rekli, ze chceme patrit do stejne party de&ilu. Gender, LGBT, Ekoterorismus… mame o problemy postarano na desetileti i bez Ruska. I kdyby ted cela valka na Ukrajine zazracne skoncila a nikdy se nezopakovala, i kdyby zitra zmizel ze sveta covid, tak vyse uvedene problemy maji stejne silu nasi civilizaci poslat do hajzlu. Pozvolna, zato kompletne.
Nevynechal jste ve své úvaze led a sníh, kterí není ani součástí pevninských ledovců, ani ledovců na moři?Například třeba Antarktidu?
Led a sníh v Antarktidě je součástí pevninských ledovců
nesmysl, tolik vody v kapalném stavu díky zemské rovnováze nemůže nikdy nastat. Jestliže se topí ledy na Severu, na Jihu přibývá jejich vrstva. Ale dnes novináře dělá každý nevzdělaný či nedovzdělaný ňouma. Po 40 letech strašení oteplováním by mělo být Holandsko dávno pod hladinou moře.... proberte se, dejte si studenou sprchu vy "redaktoři"
Vážený MMaGG, naprosto jste nepochopil to, co autor chtěl článkem sdělit. Vůbec se nezabývejte, jestli je nebo není dostatek vody, smyslem je ukázat, jak se dá využít nově uvolněných dat a SW pro zpracování výškopisných informací. A tak si autor článku "vypůjčil" téma biblické potopy, aby ukázal, jak se v novém prostředí dají modelovat například problémy záplav, nebo kdybychom chtěli někde vybudovat novou přehradu a podobně. Bohužel tyto nástroje nebyly k dispozici v r. 1997, kdy na Moravě byly rozsáhlé povodně, které ukázaly na naprostou neschopnost a amatérismus tehdejšího vedení Povodí Moravy v Olomouci, kam z horního toku Moravy pracovníci Povodí předávali varovné informace, ale tehdejší vedení Povodí v Olomouci je nebrali vážně. Přitom už jen ze záběrů zveřejňovaných v TV z horního toku Moravy v NE (Jeseníky - Hanušovice), PO (Šumperk) a v ÚT (Litovel) mohl zkušenější člověk, který o vodě něco věděl, usoudit, že se nebude jednat o nějaké běžné zvýšení hladiny, na které byla Olomouc zvyklá při jarním tání, ale že to bude povodeň naprosto jiných rozměrů. Osobně jsem toto dokázal odhadnout v ÚT a večer jsem varoval rodiče v Olomouci před něčím, co nikdo nepamatuje. Dnes by se pomocí podobných dat a SW toto dalo daleko lépe spočítat. Ale doufám, že taková povodeň už se opakovat nebude.
Hezký článek.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.