Pro mne je telefon jen na volání psaní SMS popřípadě na telegramu ten je nejlepší na posílání primitivních mobilních fotek pokud jedu někde na kole a občas něco vyfotím a nemám sebou foťák a pak mapy.cz na uložení trasy toď vše
Zajímalo by mě jaké funkce mobilu nepoužívám, protože třeba vůbec nevím, že je má. Udělejte prosím článek nebo anketu kde bude těch 20, 30 či 40 funkcí sepsaných , ať vůbec vím, co nevím.
Podcast je jen audio a to je v dnešní době škoda, radši sleduji videa ...
Tak nějak se zapomíná i na neslyšící spoluobčany.
Dnes jsou na vše automatické titulky (STT).
Já tedy raději čtu. Je to rychlejší, prakticky hned vím, o čem to je a jestli to vůbec stojí za pozornost, můžu snadno přeskočit nezajímavé pasáže atd. Trend podcastů a videí mi pije krev a žere čas. A ještě absurdnější je, když hledám řešení nějakého problému a místo odkazu na deset řádků s popisem řešení mi Google vyplivne seznam videí, kde to samé čtvrt hodiny vysvětluje nějaký Ind.
Vsechno dobry, ale ja to posloucham v aute
Audio je vyborne. Ten, kdo umi o veci pekne mluvit, ma prijemny hlas nepotrebuje byt videt a uzivatel audia nemusi cucet do telefonu.
Je pravda, že skrytou funkci "kladívko" se opravdu zdráhám použít 🙂
Neni problem, ze "lidi neví", problem je v tom, ze lidi jsou hrozne lini ......... se neco v telefonu ucit, neco studovat, nastavovat, vytvaret.....
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 9. 2023 22:01
A na počítači také, i když ... mobil je vlastně také počítač.
Ono se to v telefonu špatně studuje, nastavuje a vytváří na malém displeji matlací klávesnicí / dotykem ... prostě to není komfortní.
Vy? Ja tedy používám mobil na plno. 😉Ale pravda že hodně uživatelů jen telefonuje, whapp, mess, fb. Klasika jej základ.
Proč by člověk měl používat něco, co vlastně vůbec nechce (nepotřebuje) jen proto, že to někoho napadlo nacpat funkci do telefonu. Telefon se mnohdy nedokáže ani elegantně popasovat s porcí telefonních hovorů, což je mimochodem stále jejich primární účel a situace v roce 2023 má k ideálu daleko. Rozdíly jsou i hodiny výdrže. Na stavbách či revizích se velice hodí režim vysílačky (tato funkce se vyskytuje jen u pracovních telefonů), kde sedíte u s notebookem připojeného k řídícím jednotkám a zatímco několik lezců po kabelech někde v areálu prolézá trasy, připojuje se k senzorům … tedy mluvíte i s několika lidmi současně (3,5 mm jack stále najde uplatnění). Pro někoho dobrá funkce. Měl by zvládnout vyfotit (dokumentace – podklady) v nepříliš ideálních podmínkách to, co člověk vyfotit chce (rozvodné a řídící skříně zpravidla nebývají v prosluněných kancelářích jako z reklamy), včetně detailů (sériová čísla, označení, charakteristika, jmenovitý proud, spínací schopnost, …) a protože je to věc do ruky, čitelnost na přímém slunci se také počítá. Potom jsou tu specifické požadavky pro úzkou skupinu lidí např.: připojení k řídící jednotce a přijetí malého telemetrického souboru, nebo připojení k měřícím přístrojům (s iOS naprosto bez šance, Android je nutností) např.: Hyundai, Metrel, Socomec … se určitě hodí. Už jsem párkrát použil i FLIR, tedy amatérskou verzi, která toho moc neumí (např.: najít vodiče ve zdi) apod. NFC využívám prakticky neustále (Yubikey), kdežto jaký standard WiFi podporuje telefon mě vlastně vůbec nezajímá. Stejně tak se hodí bezdrátové nabíjení, ale nemám problém telefon připojit v autě ani kabelem. Třeba Motorola Edge 30 s LineageOS toho umí 5 a půl (reálně to nejde používat, i když se hodně věcí dá „rozchodit“, do spolehlivosti a použitelnosti to má daleko - jako pokus dobré, pro pracovní použití naprosto k ničemu). iOS nepřipadá v úvahu, ten neumí vůbec nic. Přinutit iOS fungovat s Yubikey připomínal nekonečný boj a chtít po něm fungovat v rámci průmyslových standardů, natož aby se dokázal připojit k měření (např.: Tektronix k iPhone nelze připojit, k iPad ano …). Člověk nemá na výběr, buďto sáhne po Androidu prolezlém reklamami, Googlem, nebo Apple, kde to zase nic neumí, standardy tomu nic neříkají, nebo po alternativním OS, kde polovina nefunguje a druhá polovina tak nějak napůl. Vlastně je tu jen Samsung, který sice není dokonalý, ale zase funguje tak jak má, nebo čínský průzkumník Huawei, který funguje, je bez toho Googlího zvěrstva, ale s blížícím se zákazem EU - potenciálním problémem. A ještě k tomu řešit kdejakou hovadinu, kterou do toho telefonu někdo nacpal a důvod, proč tu hovadinu používat.
Asi proto, že nikdo nedokáže maximálně využít mozek😉😆 ale jen asi z 10-15%🤔
Zistilo sa, že s tým využívaním mozgu na 10-15%, to je často opakovaný mýtus. V skutočnosti je jeho funkcia vysoko paralelizovaná a beží nám veľa jobov na pozadí. To je napríklad to, keď si nevieme na niečo spomenúť, necháme to tak. A potom v úplne nepredvídatelnej chvíli zrazu máme výsledok. Využitie je 100%.
Od mobilu chci volání, internet, dobré fotky a video, dobrý hardware a dlouhou podporu. QR používám občas u zaplať mi. Na placení mám hlavně hodinky. Rád bych na telefonu občas sledoval TV, ale aplikace Vodafon TV na iPhone či iPad je tragická. Občas použiji Siri. Více nějak nepotřebuji.
Přidám odolnost proti pádu. Třeba když vypadne na asfalt ze zadní kapsy cyklistického dresu při přeskakování retardéru a přežije to bez známek poškození. 🙂
Může za to především to, že většina telefonů na trhu obsahuje komicky velké množství funkcí, které jsou k ničemu, nebo maximálně na hraní. Tyto zbytečné funkce, především ty zahrnující specializovaný hardware, telefon silně prodražují. Řešením tedy není, aby lidé tyto zbytečné funkce používali. Řešením je, aby výrobci vyráběli telefony bez zbytečností.
Evolveo EasyPhone, Aligator... hledej tímto směrem.
Nepochopils.
Pokus o knížecí radu, co moc nevyšel. 😂
Uveďte príklad funkcie "na hranie". Že niečo nepoužívate vy, neznamená, že sa to nehodí niekomu druhému. Keďže mobily sú dnes počítače do vrecka, je na nich možné všeličo.Edit: vyrábajú sa aj rôzne distraction free telefóny, alebo feature phony. Len je to malý trh, ľudia to proste nechcú. Ale je taká možnosť.
Názor byl 1× upraven, naposled 17. 9. 2023 06:29
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.