Koronavirus | COVID-19 | Karanténa

Bezkontaktní život: 7 tipů, jak díky technologiím omezit přímý kontakt s ostatními lidmi

  • Opatření proti šíření koronaviru se sice uvolňují, ale obezřetnost je na místě
  • Řadu běžných činností dnes můžete obstarat i bezkontaktně
  • Zkuste bezkontaktní nákupy nebo třeba tankování benzinu

Jak předat věci na dálku

Pokud si v nějakém e-shopu objednáte zboží a nechcete chodit pro balíček na poštu, která je jedním z míst se zvýšenou koncentrací lidí, je řešení poměrně prosté: stačí jako způsob dopravy zvolit některou z kurýrních služeb.

Jak ale vyřešit situaci, kdy potřebujete balík poslat? Pak můžete využít „internetovou přepravní službu“ Zaslat.cz. Funguje tak, že nejprve změříte a zvážíte balíček, který hodláte odeslat. Následně na webu vyplníte tyto údaje a adresu odesílatele a příjemce.

V dalším kroku se zobrazí nabídka přepravních služeb od firem, jako jsou GLS, DPD a TopTrans. U každé je uvedena cena s ohledem na zadané parametry zásilky, podmínky (nutnost kartonové krabice, zda štítek vytisknete vy, nebo ho přiveze kurýr) a předpokládaný čas vyzvednutí a doručení.

Zaslat 
Zaslat

Pak už stačí jen zadat podrobné informace k doručení, včetně e-mailu a telefonního čísla odesílatele a příjemce. Posledním krokem objednávky je platba – na výběr je mezi kartou, převodem na účet, kreditem, přes PayPal, zálohovou fakturou či Twistem. Dle zvoleného způsobu přepravy pak buď odnesete balíček na sběrné místo, nebo ho vyzvedne kurýr přímo u vás doma (či kdekoli jinde).

Diskuze (17) Další článek: Nintendu unikly kompletní zdrojové informace pro herní konzole Wii, GameCube a N64

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,