Sluchátka | Gaming

Bezdrátová sluchátka k počítači: Otestovali jsme 8 herních headsetů

Sluchátka bez drátu jsou u počítače periferií, kde bezdrátovou vlastnost oceníte snad ještě víc než u myši. Není nic horšího než zasekávající se kabel, který vám škube hlavou. Díky dlouhé výdrži už nemusí být problém ani časté nabíjení. V rámci testu jsme vyzkoušeli 8 různých bezdrátových headsetů. Říká se jim sice „herní“, ale poslouží i jako běžná sluchátka k počítači na poslech hudby a komunikaci na videochatu. 

Čím se budou lišit herní sluchátka od těch neherních? V cenové skupině do tisícovky maximálně použitými barvičkami a případným podsvícením. Zvuk bude stále podprůměrný a příliš si neužijete hraní či sledování filmů a už vůbec ne poslech hudby. Rozdíly ve zvuku se začínají objevovat až ve vyšších cenových kategoriích, kde výrobci ladí sluchátka do výraznější V charakteristiky, která znamená větší basy i výšky. Ve hrách (a stejně tak ve filmech) to přináší hlavně hutnější a silnější efekty, hráči navíc ocení zřetelnější ruchy, jako jsou kroky. Zároveň se tady začínají objevovat pokročilé aplikace pro správu sluchátek, kde kromě ekvalizéru najdeme i několik profilů či nastavení již zmíněného podsvícení.

Herní sluchátka ale musí splňovat ještě jedno důležité kritérium – maximálně pohodlné nošení pro několikahodinové hraní v kuse. O to se postará jak ergonomie konstrukce, tak použité výstelky náušníků a hlavového oblouku. My jsme ale zařadili vlastnost, která k pohodlnému nošení rovněž výrazně přispěje – bezdrátový přenos.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: YouTube, Články z Computeru, Bluetooth, Asus, Apple TV, Router, Zvuk, Sluchátka, Xbox One, Logitech, Gaming, SteelSeries, Přítlak, Headset, Steam workshop¨, Půlhodina, T-Head, Audacity, Nintendo Switch, Aplikace, Mikrofon, Helm, Bezdrátová, Heads, Zamíření, Sluchátka na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows