USB-C | Monitory | Thunderbolt

Belkin Dock Core: malý dokovací adaptér s podporou Thunderbolt 3 zvládne i 8K displej

Pokud jste někdy vybírali dokovací adaptér pro USB-C nebo Thunderbolt 3, s velkou pravděpodobností jste narazili na to, že drtivá většina z nich zvládá připojení displejů pouze 4K@30, což je i pro běžnou práci nepoužitelné.

Belkin ale představil nový moderní malý dokovací adaptér Dock Core, který se pyšní opravdu skvělými parametry. V rámci jediného kabelu USB-C (Thunderbolt 3.0) dokáže totiž nabídnout možnost připojení 8K displeje (max. 30 Hz), ale co je zajímavější tak dokonce dvou displejů s rozlišením 4K a frekvencí 60 Hz. K dispozici jsou dva druhy výstupů – Displayport 1.4 a HDMI 2.0. V rámci jednoho monitoru si poradí i s rozlišením 5K a 60 Hz.

Kromě toho má i port pro gigabitový ethernet, USB-C PD (Power Delivery s výkonem až 60 W), jeden USB-A (3.2 Gen2, 10 Gb/s) a jeden USB-A (2.0). Nechybí ani konektory pro zvukový vstup a výstup.

V prodeji se objeví příští měsíc, ale cena je poměrně vysoká – kolem 4 800 korun.

Váš názor Další článek: Navigace Waze vypadá trochu jinak: inovuje design a umožní řidičům lépe vyjadřovat emoce

Témata článku: Hardware, Notebooky, DisplayPort, USB-C, Monitory, HDMI, Thunderbolt, Připojení, Adaptér, Belkin, Power Delivery, Rozlišení, Podpor, Displej

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11