Arduino | Bastlení

Bastlíři, pozor! Na Aliexpressu je v akci Wi-Fi deska s barevným displejem za 23 Kč

Bastlíři, pozor! Na Aliexpressu je v akci prototypovací destička TTGO T-Display s Wi-FI čipem ESP32 a 1,14“ obrazovkou za jeden dolar. Dle kurzu čínského e-shopu tedy za 23 korun. Poštovné je jako obvykle zdarma.

Prodejce vypouští do oběhu nejvýše 25 destiček každý den, přičemž prodej začíná vždy o půlnoci pacifického času. Jakmile je várka rozprodaná, destička je v e-shopu nedostupná jako právě nyní. Akce končí 15. července.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Destička s Wi-Fi čipem ESP32, barevným displejem a nabíjecím obvodem pro 3,7/4,2V Li-ion

Specifikace produktů na čínských e-shopech často připomíná spíše výstup z generátoru náhodných slov, takže následující výčet berme s rezervou.

Vedle zmíněného populárního mikrokontroleru s podporou Wi-Fi a Bluetooth disponuje destička ještě barevným 1,14“ LCD displejem s ovladačem ST7789V připojeným na sběrnici SPI, USB/UART převodníkem CP2104 a portem USB-C, což nebývá tak obvyklé.

Klepněte pro větší obrázek
Každý den je k dispozici jen 25 kusů. Prodej začíná vždy o půlnoci pacifického času.

Deska má také nabíjecí obvod pro jednočlánkovou (3,7/4,2V) Li-ion baterii, takže nechybí ani konektor JST (1,25 mm). V balení by měl být i kabel s koncovkou JST, což je skvělé, protože variant JST je tak ohromné množství, že sami prodejci často neví, jaký rozměr přesně prodávají.

Co se týče bližší specifikace desky a hlavně zapojení displeje k jeho snadnému programování, pomůže projekt pro vývojové prostředí Arduino na GitHubu.


Jako vždy je třeba připomenout, že v ceně podobných dolarových cetek je započítané i riziko, že vám dorazí nekvalitní, polofunkční nebo alespoň nevhodně spájený šmejd. My už si ale destičku samozřejmě objednali a vyzkoušíme si ji v některém z dalších pokračování našeho seriálu o programování elektroniky.

Diskuze (14) Další článek: Hotelový pokoj pro skalní fandy létání: vedle postele v něm najdete simulátor Boeingu 737

Témata článku: AliExpress, Programování, Wi-Fi, Arduino, Bluetooth, Bastlení, DIY, Li-Ion, Spát, Barevný displej, Deska, Kačka, Displej, JST, Destička, E-shop


Určitě si přečtěte

Dark web: rejdiště nekalých živlů, nebo ostrůvek svobody?

Dark web: rejdiště nekalých živlů, nebo ostrůvek svobody?

** Dark web a deep web jsou rozdílné pojmy ** Temný web je legální, ale často je zneužíván k nelegálním činnostem ** Dostat se na dark web není nic až tak složitého

Karel Kilián | 36

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

** SpaceX provedla na Mysu Canaveral testy motorů SuperDraco. ** Ke konci testů došlo k mohutné explozi. ** Nehoda zpozdí první pilotovaný let lodě Crew Dragon.

Petr Kubala | 55



Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch