Bannery.cz - profesionální reklamní systém zdarma

Nově byl spuštěn profesionální reklamní systém založený na programovacím jazyku ASP.
Zhruba před půl rokem začal nabízet server Inzertspoj.cz peníze za zobrazování respektive klikání na reklamní proužky komukoliv, kdo vlastnil webovou prezentaci. I když je tato reklamní metoda ve světě běžná, u nás se jednalo vcelku o převratnou záležitost.

Autor a majitel Inzertspoje, pan Pavel Kunor, nezahálel a vytvořil novou službu. Jedná se o profesionální reklamní systém založený na programovacím jazyku ASP. Jmenuje se BANNERY a naleznete jej na stejné internetové adrese - http://www.bannery.cz.

Co je na službě tak převratného? Sami si můžete jednoduše definovat vlastní reklamní proužkovou kampaň pouhým vyplněním několika údajů o adrese a rozměrech bannerů, odkazů atp. Jednoduché, zvládne to každý, kdo má základní znalosti HTML a práci s Internetem. Navíc dokáže systém vyhodnocovat statistiky vztahující se k vašim bannerům (počty zobrazení, kliknutí, kde banner rotoval, ...).

Živě komentuje: Reklamní systém takovýchto možností je i na světovém Internetu ojedinělý. Tedy alespoň já jsem žádný podobný neviděl a ani jsem o žádném neslyšel. Existuje sice jednoduchá rotace bannerů v rámci free CGI hostingu. Ale tato služba je nesrovnatelně horší v porovnání s Bannery.cz, kromě rotace nenabízí vlastně vůbec nic, o statistikách nemůže být ani řeč.

Když jsem před několika dny službu testoval, byl jsem zásadně nespokojen s jednou vadou na kráse, dokonce jsem se kvůli ní rozhodl tento článek ani nenapsat. Při kliknutí na banner jste totiž byli nejdříve přesměrováni na reklamní stránku autora a poté asi za 15 sekund na dotyčnou stránku, na kterou odkazoval banner (navíc zde autor lhal!, neboť tvrdil, že se stránka přesměruje za pět vteřin, kdežto v HTML zdrojáku bylo nastaveno patnáctisekundové přesměrování!!!). A jak sami jistě uznáte, tato černá šmouha celý systém degraduje na nulovou užitnou hodnotu. Každý, kdo by byl na reklamní stránku přesunut, by okno okamžitě zavřel nebo zabrowsil jinam ...

Napsal jsem tedy autorovi služby, že je to za takovýchto podmínek nepoužitelné, a opět se ukázala moc Computer Pressu ;). Autor odpověděl, že tu reklamní stránku odstraní. Stalo se tak a nyní je vše v nejlepším pořádku, tak jak má být.

Za zmínku stojí i finanční stránka. Autor uvádí, že webhosting, který umožňuje provozování ASP skriptů, stojí kolem jednoho tisíce korun (např. Czechia, ale i ostatní poskytovatelé se pohybují kolem zmíněné částky). Vytvoření aplikace podobné Bannerům.cz vyžaduje buďto hutné znalosti jazyka ASP a několik desítek hodin práce anebo několik tisíc korun za objednání aplikace na zakázku. Takže suma sumárum, pokud byste si chtěli dopřát reklamní aplikaci takovýchto kvalit, připravte si několik tisíc korun. Ale díky službě Bannery.cz můžete své peníze třeba propít :)

Zajímalo by mne, jak chce autor na službě profitovat. Stála ho určitě hodně času a práce, ale také peněz – za server a za doménu. Reklamní stránku nyní odstranil, co tedy hodlá učinit? Nevím, dovolím snad jen tipovat. Myslím, že asi nejlepší volbou by bylo občasné, ale opravdu občasné zařazení autorova reklamního proužku do systému všech klientů. Když by se jednalo například o zařazení jednoho autorova proužku na sto zobrazených u klienta, nic by se nestalo a asi by to ani nikomu nevadilo. Možná to ale pan Kunor vyřeší úplně jinak. Přeji si ale, aby to bylo řešení elegantní, ne podobné tomu předešlému s reklamní stránkou a reloadem.

Diskuze (42) Další článek: Nové eCity: velmi dobře. Ale internetové hodiny tikají rychle

Témata článku: Reklama, Podobný systém, Free Press, Profesionál, Finanční stránka, Černá práce, Banner, REK, Ban, Reklamní systém


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 90


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X