Připojení k internetu | Alphabet

Balóny, které šíří internet, nejsou jen bláznovina. V Keni se chystá první komerční nasazení

Google, tedy spíše jeho mateřská firma Alphabet, se stále nevzdává projektu Loon, tedy internetu šířeného skrze balóny. Nyní se chystá na první komerční test služby v rámci Keni.

Test bude probíhat ve spolupráci s Telkom Kenya, 3. největším operátorem v Keni. Umožní po nespecifikovanou dobu připojit se k 4G internetu i vesnicím, kde by za normálních podmínek nebylo pokrytí. Cena pro koncové zákazníky by přitom měla být srovnatelná s běžným připojením.

Projekt by měl získat od tamních úřadů povolení ještě tento měsíc, započetí testu by tak mělo začít v průběhu následujících týdnů. Na výsledku této spolupráce bude záviset další budoucnost firmy. Doposud se totiž nepodařilo příliš dokázat, že projekt jako takový je životaschopný a ekonomicky výhodný pro zúčastněné strany.

Na test čeká i Orange Middle East and Africa, který v případě prokázání funkčnosti má o technologii předběžný zájem, stejně jako další tamní subjekty. Doposud Loon pomáhal v Peru a Puerto Ricu při přírodních katastrofách, nyní ale musí dokázat, že zvládne poskytovat internet stabilně.

Jak funguje Project Loon?

Zdroj: Reuters

Diskuze (6) Další článek: Každé druhé nové auto v Norsku už je elektrické. Spalovací motor bude do šesti let zapovězen

Témata článku: Google, Internet, Připojení k internetu, Alphabet, Komerční nasazení, Nasazení, Balón, Project Loon, Telkom, Pero, Keňa, Test, Reuters, Komerční

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5