Grafický editor

Balík Affinity 1.9 přináší GPU akceleraci pro Windows, hromadu drobných vylepšení a stále stojí jen pár stovek

Britský Serif vydal nové verze svých kreativních nástrojů Affinity. Vlajkové lodě Photo 1.9 a Designer 1.9, které přímo konkurují Photoshopu a Illustratoru, nabízejí hromadu drobných vylepšení především pro experty.

Majitelé balíku Affinity pro Windows by si pak měli na novějších počítačích všimnout rychlejších reakcí, Serif totiž konečně dopracoval GPU akceleraci. K dispozici bude na Windows 10 (Květen 2020 a vyšší) a s grafickými kartami kompatibilními s DirectX 12.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Photo: Štětec z výběru, lepší prolínání astrofotografie a nedestruktivní tekuté efekty

Photo nabízí vylepšené prolínání snímků pro tvorbu astrofotografií, snadné vytváření různých rozhraní programů, nedestruktivní tekuté úpravy Liquify, vlastní štětce z výběru nebo třeba text na křivce, aniž byste kvůli tomu museli spouštět třeba Designer.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Designer: Lepší práce s obrysy, štětec z výběru a funkce Select Same pro hromadný výběr

Designer zase lépe pracuje s obrysy a v nabídce výběru má nové položky Select Object a Select Same, které pomohou vybrat objekty na plátně se stejnými vlastnostmi. Společně s Publisherem umí také zapouzdřit všechny použité soubory v projektu (rastry, fonty apod.) do samostatného adresáře pro snadný export.

Okolo 650 korun

Všechny dílčí programy z balíku Affinity jsou i nadále k dispozici s 50% slevou a 90denní zkušební verzí. Za elektronickou licenci Photo, Designeru nebo Publisheru tedy aktuálně zaplatíte 649 korun. A to buď přímo v e-shopu výrobce, anebo v případě Windows 10 v jeho Storu, ve kterém je ještě o pár korun levnější.

Diskuze (23) Další článek: Na Sbazaru řádí nový druh podvodu. Odkazuje se na službu Seznamu, která neexistuje

Témata článku: Software, Windows, Grafický editor, DirectX, Affinity, Vylepšení, Drobné vylepšení, Pár stovek, Hromada, Store, Balík, Photoshop a Illustrator, GPU, Liquify, Designer, Akcelerace