BackOffice Server bude ve verzi 4.5, zatím je beta

Mezi čtvrtou a pátou verzí bude ještě "půlka" - ale hodně atraktivní.
Serverový balík BackOffice bude mít v blízké době verzi 4.5; zatím je na světě její betaverze. BackOffice je slušně osvědčený balíček serverových produktů a služeb určený hlavně pro střední firmy; zatím byl ve verzi 4.0 a nebylo příliš známé, jak se bude dále vyvíjet – logicky se očekávalo, že další verze produktu bude v souladu s Windows 2000, což je vůbec pro Microsoft možná největší produktový milník v historii, znamená totiž sjednocení širokých produktových řad (servery, serverové aplikace, stolní aplikace i vývojové nástroje) ve stejnou dobu na jedinou platformu.

BackOffice 4.5 bude uveden na trh ještě v první polovině letošního roku a přinese řadu vylepšení, kvůli nimž by byla jistě škoda čekat někdy na přelom let 1999/2000: bude obsahovat mj. SQL Server 7.0, Systems Management Server 2.0, NT Server 4.0 SP4 a řadu nových nástrojů zejména zjednodušujících vzdálenou správu. Instalace a konfigurace BackOffice 4.5 totiž bude poprvé plně skriptovatelná, takže dodavatelské firmy budou moci toto provádět od svých stolů a od svých počítačů na dálku – zjednodušeně řečeno, zákazník dostane poštou cédéčko, to zastrčí do mechaniky serveru, připojí se k Internetu a bude jen zírat, co se mu v jeho síti děje. Jistě, takto to probíhat nebude, návštěvy techniků od dodavatele budou jistě velice časté, ale podstatná je zejména pozdější úprava a drobné údržby; zde mohou být úspory díky vzdálené správě velice podstatné, protože co dříve zabralo den práce a mzdy experta díky cestě tam a zpátky, může nyní vzít pouze jeho hodinku za počítačem. Je dobré uvést, že určitá skriptovatelnost byla k dispozici i nyní, ale spíše pro „opravdové hackery“, v praxi si s tím poradil velice málokdo.

BackOffice 4.5 tedy přijde na trh zřejmě současně s Office 2000 a také Small Business Serverem 4.5, což je určitá odvozená varianta od BackOffice 4.5, připravená zejména o internetworking.

V souvislosti s dalšími možnými odklady Windows 2000, o kterých se nyní často spekuluje, se začíná více rýsovat produktová strategie Microsoftu pro nejbližší dobu. To, o co firma dříve usilovala, tj. přivést celou „dvoutisícovou“ skupinu svých produktů na trh ve stejnou dobu, se nepodaří (to se ví už dávno, Office bude dříve); zdá se tedy, že nové produkty půjdou ve dvou vlnách, nejdříve Office 2000 + BackOffice + Small Business Server (a možná i další mezi-verze Windows NT? To je zatím velká spekulace), a až zhruba za dalších 6-8 měsíců pak zbývající dvoutisícové produkty. BackOffice a SmallBusinessServer ovšem budou mít i svou další verzi (technicky 5.0, ale asi bude pojmenovaná 2000) rovněž současně s Windows 2000.

Váš názor Další článek: Soudce navrhuje rozdělení Microsoftu na tři firmy kuriózním způsobem

Témata článku: Windows, Určitý milník, Stejný trh, Největší produkt, Verze, Nejbližší doba, Back, Připravená strategie, Určitá doba


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk