B-406 Bomber Series: levná dunítka

UMAX, známý zejména jako výrobce skenerů, který svými produkty u nás pokrývá více jak polovinu trhu, uvedl na trh soustavy reproduktorů B-406 Bomber Series.
Petr Broža: UMAX, známý zejména jako výrobce skenerů, který svými produkty u nás pokrývá více jak polovinu trhu, uvedl na trh soustavy reproduktorů B-406 Bomber Series. Ta se skládá ze čtyř stejných satelitů a aktivní (tzn. se zesilovačem) basové jednotky.

Bomber: cenová bomba
Je docela zvláštní, že se velice úspěšný producent skenerů upne na výrobu reproduktorů – důvod je však velice prozaický. S příchodem a standardizací zvukových karet s prostorovým zvukem (např. SB Live!) potřebují uživatelé a hráči také odpovídající reprodukci. První se na trhu objevily soustavy Cambridge Soundworks, jejich Four Point Surround nabízí zvuk za příznivou cenu. UMAX Bomber, i když má své mouchy, je o více než třetinu levnější.

Do škvír a skulinek
Začněme subwooferem, basovou jednotkou. Ta má podle mého názoru velice úsporné proporce, takže se vejde i do úzkých škvír. Na druhou stranu má malý objem a ozvučený prostor je příliš malý. I výkon basového reproduktoru je nižší, než by odpovídalo výkonu a možnostem satelitů. To sice trochu dohání basreflex (hluboký otvor v ozvučné skříni), který zvyšuje basový výkon, ale stále to není ono. Basy znějí tak trochu dutě a uměle. Pokud zvýšíte hlasitost sestavy jako celku – nastavení hlasitosti provádíte přímo na jednotce subwooferu, výkon subwooferu nestačí a ten se přebudí. Pak můžete buď snížit hlasitost celé sestavy nebo jen subwooferu, který lze ovládat nezávisle na celkové hlasitosti, jak bývá zvykem. Věrnosti nízkofrekvenčních zvuků by jistě pomohlo zvětšení objemu subwooferu, ale to by zase zvýšilo velice příjemnou cenu.

Ti čtyři hrají dobře
K subwooferu patří čtyři identické satelity, jejichž objem je v porovnání se subwooferem zhruba čtvrtinový; ty hrají velmi dobře a svůj frekvenční rozsah zvládají výborně. Zjednodušeně lze říci, že jejich výkon subwoofer brzdí; zatímco satelity vysokou hlasitost zvládnou, basová jednotka pokulhává a je nutné ji ztlumit, jinak uslyšíte jen přebuzené basy. Subwoofer tak slouží spíše k dokreslení zvuku než k jeho utváření.

Pro hry za levný peníz
UMAX B-406 Bomber Series se hodí pro nepříliš náročného uživatele, který nepotřebuje budit sousedy v paneláku – k tomu se lépe hodí sestava Cambridge Soundworks 4 Point Surround s vyšším celkovým výkonem a lepší a věrnější reprodukcí basů. Bombery jsou vynikající pro hry, kde hráč příliš nevnímá kvalitu zvuku a nevadí nepříliš výrazná reprodukce basů; v této kategorii mají velice dobrou cenu – myslím, že levnější sestavu 4 + 1 neseženete.
4reproduktorová soustava
UMAX B-406 Bomber Series
Zdroj: 100 Mega Brno
Telefon: (05) 43 24 76 60
Cena: 1 450 Kč bez DPH
1 770 Kč vč. DPH
Záruka: půl roku
Parametry: 4 satelity, subwoofer se zesilovačem
Diskuze (2) Další článek: Sony CPD-E200E: levnější varianta stačí

Témata článku: Sestavy, Base, Malý satelit, Náročný hráč, Subwoofery, Lev, Zesilovače, Malý objem, Malá hra, Malý producent, Bomber, Cambridge, Subwoofer, Bomb, Nízkofrekvenční zvuk, Series


Určitě si přečtěte

Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 109

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5