A++Zip – posílání komprimovaných e-mailů ještě nebylo snadnější

Doplněk do Outlooku 97/98/2000 umí komprimovat všechny odesílané přílohy do ZIPu a současně všechny přijaté ZIPy rozbalit.
Když posíláte velké přílohy elektronickou poštou, často přemýšlíte, zda je nejprve zabalit a ušetřit tak čas při posílání, nebo to nechat tak, jak to je, a nepřidávat práci sobě a druhé straně při rozbalování příloh. Jednoduchou odpovědí na tyto problémy je doplněk do Outlooku 97/98/2000 a klienta Microsoft Exchange, který toto rozhodnutí dělá za vás a transparentně komprimuje všechny odesílané přílohy do formátu ZIP (kompatibilního s ostatními utilitami pro ZIP kompresi) a současně veškeré přišlé přílohy ve formátu ZIP rozbalí do jednotlivých příloh. Jedinou výjimkou jsou ZIPy obsahující adresářovou strukturu nebo chráněné heslem.

A++ZIP zpracovává jen nově přijímanou poštu, staré zprávy se soubory ZIP nerozbalí. Přílohy v přijatých zprávách jsou ukládány v nekomprimovaném tvaru – zabírají tedy více místa ve složce s poštou. Ve složce odeslané pošty jsou zprávy ukládány s komprimovanými přílohami.

Nejlepší vlastností A++ZIPu je jeho neviditelnost, přijaté zprávy prostě neobsahují ZIPy, odesílaná pošta je automaticky kompaktní a stlačená do ZIPu. V nastavení programu můžete vyloučit typy souborů, které nechcete komprimovat, k předdefinovaným ARJ, ZIP a dalším zřejmě rádi přidáte GIF a JPG, které se také nesnadno komprimují. Pokud si druhá strana bude příliš stěžovat, že musí vaši poštu rozbalovat a že je stejně jednodušší poslat velký soubor, doporučte ji A++ZIP, určitě ho bude ráda používat.

Registrační poplatek je 20 dolarů. Instalační program má velikost 509 kB.

Diskuze (1) Další článek: Nejvyšší šéf Compaqu padl!

Témata článku: Microsoft, Zip, Druhá strana, Posílání, Jednoduchý tvar, Komp, Chráněná složka


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně