Aviary: Vyzkoušejte online Photoshop a mixážní pult

Prozkoumali jsme bezplatné online nástroje od Aviary pro práci s fotografiemi a vektory. Na své si také přijdou hudební nadšenci, zvláště ti, kteří rádi mixují hudbu.
Kapitoly článku

Emaily u sebe nemáte, jsou přece na webu. A dokumenty? Word nepotřebujete, plně vám vyhovují Google Dokumenty se svým úložným prostorem. Takže soubory ani nemáte v počítači, čímž odpadá starost o zálohy. Obrázky z dovolené poctivě nahráváte na Picasu, případně něco dáte i na Facebook, aby měla komunita co řešit. Možná si to ani neuvědomujete, ale žijete cloudem. Vy máte pouze počítač s webovým prohlížečem a my se vám postaráme o zbytek, říkají vývojáři.

A když už to tak je, nechcete nahradit Gimp či Photoshop za online Phoenix Image Editor? A jako bonus si můžete složit vlastní hudební skladbu přes Roc Music Creator. Řeč je o Aviary.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Editory dostupné online a zdarma

Co je Aviary?

Aviary vzniklo v roce 2008, kdy se v srpnu objevil pro vybrané uživatele jako beta verze. Je to sada online aplikací pro práci s multimédii. Nejlepší na nich je, že jsou zdarma.

 • Image Editor (fénix)
 • Music Creator (roc)
 • Screen Capture (talon)
 • Audio Editor (špaček)
 • Vector Editor (havran)
 • Image Markup (sokol)
 • Effects Editor (páv)
 • Color editor (tukan)

Aplikace jsou postaveny na technologii Adobe Flex, na pomalém počítači toho proto moc neuděláte. Napříč všemi aplikacemi fungují klávesové zkratky, na které jste zvyklí z ostatních editorů, což je velké plus. Takže pokud používáte Corel Paint Shop Pro, Gimp nebo Photoshop, budete se cítit trochu jako doma.

Image Editor – malý Photoshop

Online: http://www.aviary.com/tools/image-editor

Rozhraní je standardní jako u konkurenčních desktopových aplikací – vlevo nástroje pro manipulaci s obrázky, vpravo malá okna pro vrstvy a historii úprav.

 Klepněte pro větší obrázek 
 Klasické prostředí grafických editorů

Práce s vrstvami je pohodlná, můžete klasicky vytvářet a mazat vrstvy, případně je uzamknout před nežádoucími změnami. Každá vrstva má vlastní nastavení pro režim průhlednosti. Vrstvy máte možnost seskupit do složek, což zpřehlední práci. Vrstvy můžete také spojovat a vytvářet z nich masky.

Každý krok je pečlivě monitorován, takže kdykoliv můžete využít všudypřítomná tlačítka zpět a vpřed. Historie úprav navíc nabízí pohodlný návrat do libovolného stavu obrázku.

Před začátkem práce s aplikací se musíte rozhodnout, jestli chcete vytvořit nové prázdné plátno o uvedených rozměrech nebo nahrát obrázek ze svého počítače. Pokud je obrázek dostupný někde na internetu, Image Editor může obrázek stáhnout ze zadané URL.

Klepněte pro větší obrázek
 Knihovna fotografií hledá fotografie na Flickeru a Picase

Do obrázku můžete nahrát další obrázek (klasický import) – opět ze svého počítače nebo URL. Navíc lze obrázek jednoduše vyhledat na službách Flickr, Facebook, Picasa a Tumblr. Pokud to daná služba nabízí, Image Editor vám vyhledá obrázky dle licence použití, což je praktické.

Ve výbavě Image Editoru nechybí kyblík s barvami, nástroj pro ořez a úpravu perspektivy vybrané oblasti. Laso, štětce, hůlka pro inteligentní výběr oblasti, práce s textem, rozmazání. Prakticky vše, co byste mohli potřebovat pro základní úpravu obrázků.

Klepněte pro větší obrázek
 Uložení vytvořeného obrázku

Po dokončení úprav můžete obrázek uložit na server Aviary.com – zde je nutný být přihlášený. Nebo můžete obrázek rovnou uložit a stáhnout k sobě do počítače. Na výběr máte z následujícíh formátů: png, gif, jpg, tiff.

HTML5 Photo editor – vhodný na webové stránky

Online: http://www.aviary.com/html5

U editorů ještě chvíli zůstaneme. Akorát odbočíme od technologie Adobe Flex k HTML5.

HTML5 Photo editor je jednoduchý nástroj, který nabízí 16 základních funkcí. Můžete upravovat jas fotografí, kontrast, barvy, můžete měnit jejich velikost, oříznout je, odstranit postavám červené oči, přidat text či něco málo domalovat. K dispozici jsou také čtyři efekty, například převod do retro stylu či z fotografie vytvořit snímek jako ze starého fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Editor fotografií dostupný i pro váš web

Výhoda tkví v rychlosti, navíc bez nutnosti Flashe. Síla tohoto editoru je v možnosti jej použít na vlastním webu. Stačí si vygenerovat API klíč a vložit do svých stránek. Editor se úplně nabízí pro zahrnutí do redakčního systému, kde potřebujete rychle a pohodlně upravovat nahrané obrázky. Chystá se i open-source verze.

Témata článku: Web, Open source, Adobe Photoshop, Audio, Beats, Creator, Editor, Flex, Gimp, Google Chrome, Image, Music, Phoenix, Photo, Swatch, Vector, Beats audio, Mixážní pulty, Jednoduchý nástroj, Pohodlná práce, Efekt, Photos

13 komentářů

Nejnovější komentáře

 • David Buchta 2. 3. 2011 18:46:10
  Tak nevím čím to je ale já jsem se o tomto nástroji dozvěděl mnohem dříve...
 • Petko Kotov 1. 3. 2011 18:27:25
  mozno to bude pre autora sokujuca informacia, ale adobe ma online...
 • lurk3r 1. 3. 2011 11:27:21
  Ten Music Creator se mi libi, dobry je na nem hlavne to, ze ma celkem...
Určitě si přečtěte

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 17

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

Včera | Tomáš Holčík | 28

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?