Aviary: Vyzkoušejte online Photoshop a mixážní pult

Prozkoumali jsme bezplatné online nástroje od Aviary pro práci s fotografiemi a vektory. Na své si také přijdou hudební nadšenci, zvláště ti, kteří rádi mixují hudbu.
Kapitoly článku

Emaily u sebe nemáte, jsou přece na webu. A dokumenty? Word nepotřebujete, plně vám vyhovují Google Dokumenty se svým úložným prostorem. Takže soubory ani nemáte v počítači, čímž odpadá starost o zálohy. Obrázky z dovolené poctivě nahráváte na Picasu, případně něco dáte i na Facebook, aby měla komunita co řešit. Možná si to ani neuvědomujete, ale žijete cloudem. Vy máte pouze počítač s webovým prohlížečem a my se vám postaráme o zbytek, říkají vývojáři.

A když už to tak je, nechcete nahradit Gimp či Photoshop za online Phoenix Image Editor? A jako bonus si můžete složit vlastní hudební skladbu přes Roc Music Creator. Řeč je o Aviary.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Editory dostupné online a zdarma

Co je Aviary?

Aviary vzniklo v roce 2008, kdy se v srpnu objevil pro vybrané uživatele jako beta verze. Je to sada online aplikací pro práci s multimédii. Nejlepší na nich je, že jsou zdarma.

  • Image Editor (fénix)
  • Music Creator (roc)
  • Screen Capture (talon)
  • Audio Editor (špaček)
  • Vector Editor (havran)
  • Image Markup (sokol)
  • Effects Editor (páv)
  • Color editor (tukan)

Aplikace jsou postaveny na technologii Adobe Flex, na pomalém počítači toho proto moc neuděláte. Napříč všemi aplikacemi fungují klávesové zkratky, na které jste zvyklí z ostatních editorů, což je velké plus. Takže pokud používáte Corel Paint Shop Pro, Gimp nebo Photoshop, budete se cítit trochu jako doma.

Image Editor – malý Photoshop

Online: http://www.aviary.com/tools/image-editor

Rozhraní je standardní jako u konkurenčních desktopových aplikací – vlevo nástroje pro manipulaci s obrázky, vpravo malá okna pro vrstvy a historii úprav.

 Klepněte pro větší obrázek 
 Klasické prostředí grafických editorů

Práce s vrstvami je pohodlná, můžete klasicky vytvářet a mazat vrstvy, případně je uzamknout před nežádoucími změnami. Každá vrstva má vlastní nastavení pro režim průhlednosti. Vrstvy máte možnost seskupit do složek, což zpřehlední práci. Vrstvy můžete také spojovat a vytvářet z nich masky.

Každý krok je pečlivě monitorován, takže kdykoliv můžete využít všudypřítomná tlačítka zpět a vpřed. Historie úprav navíc nabízí pohodlný návrat do libovolného stavu obrázku.

Před začátkem práce s aplikací se musíte rozhodnout, jestli chcete vytvořit nové prázdné plátno o uvedených rozměrech nebo nahrát obrázek ze svého počítače. Pokud je obrázek dostupný někde na internetu, Image Editor může obrázek stáhnout ze zadané URL.

Klepněte pro větší obrázek
 Knihovna fotografií hledá fotografie na Flickeru a Picase

Do obrázku můžete nahrát další obrázek (klasický import) – opět ze svého počítače nebo URL. Navíc lze obrázek jednoduše vyhledat na službách Flickr, Facebook, Picasa a Tumblr. Pokud to daná služba nabízí, Image Editor vám vyhledá obrázky dle licence použití, což je praktické.

Ve výbavě Image Editoru nechybí kyblík s barvami, nástroj pro ořez a úpravu perspektivy vybrané oblasti. Laso, štětce, hůlka pro inteligentní výběr oblasti, práce s textem, rozmazání. Prakticky vše, co byste mohli potřebovat pro základní úpravu obrázků.

Klepněte pro větší obrázek
 Uložení vytvořeného obrázku

Po dokončení úprav můžete obrázek uložit na server Aviary.com – zde je nutný být přihlášený. Nebo můžete obrázek rovnou uložit a stáhnout k sobě do počítače. Na výběr máte z následujícíh formátů: png, gif, jpg, tiff.

HTML5 Photo editor – vhodný na webové stránky

Online: http://www.aviary.com/html5

U editorů ještě chvíli zůstaneme. Akorát odbočíme od technologie Adobe Flex k HTML5.

HTML5 Photo editor je jednoduchý nástroj, který nabízí 16 základních funkcí. Můžete upravovat jas fotografí, kontrast, barvy, můžete měnit jejich velikost, oříznout je, odstranit postavám červené oči, přidat text či něco málo domalovat. K dispozici jsou také čtyři efekty, například převod do retro stylu či z fotografie vytvořit snímek jako ze starého fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Editor fotografií dostupný i pro váš web

Výhoda tkví v rychlosti, navíc bez nutnosti Flashe. Síla tohoto editoru je v možnosti jej použít na vlastním webu. Stačí si vygenerovat API klíč a vložit do svých stránek. Editor se úplně nabízí pro zahrnutí do redakčního systému, kde potřebujete rychle a pohodlně upravovat nahrané obrázky. Chystá se i open-source verze.

Témata článku: Web, Open source, Adobe Photoshop, Music, Efekt, Gimp, Spolehlivé připojení, Retro styl, Sluchátka Beats, Vector, Hůlka, Swatch, Správný výběr, LASO, Phoenix, Flickeru, Beats audio, Photo Editor, AVI, Pult, Flex, Pohodlná práce, Image, Mixážní pulty, CreatorKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

** Z textových a obrázkových AI generátorů se stávají komerční služby ** Už to není experiment pro pár geeků a programátorů ** Právní experti začínají řešit, jestli náhodou neporušují autorské právo

Jakub Čížek
Autorské právoUmělá inteligence
Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

** K dispozici jsou podrobné nezávislé testy nové grafické karty GeForce RTX 4090 ** Nvidia splnila sliby, mezigenerační skok ve výkonu je obrovský ** DLSS 3 přináší revoluci v počtu fps

Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia
Powerfoyle je fotovoltaická vrstva, která vypadá jako dřevo, kůže nebo třeba plast. Už se prodává

Powerfoyle je fotovoltaická vrstva, která vypadá jako dřevo, kůže nebo třeba plast. Už se prodává

** Co kdyby fotovoltaický panel nevypadal jako fotovoltaický panel? ** Teď to zkouší švédský startup Exeger ** Vyrobil speciální vrstvu, kterou už mají první komerční produkty

Jakub Čížek
FotovoltaikaTechnologie
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft