Avast | Windows XP | Windows Vista

Avast láme hůl nad Windows XP a Vista, od ledna přestane nabízet aktualizace

Avast láme hůl nad Windows XP a Vista, od ledna přestane nabízet aktualizace

Ačkoli oficiální technická podpora operačního systému Windows XP ze strany Microsoftu skončila v dubnu 2014, některé produkty tuto, z dnešního pohledu prehistorickou, verzi stále podporovaly. Patřil k nim i antivirový program Avast, který však nad starými Windows zlomí hůl počátkem příštího roku.

Avast oficiálně oznámil ukončení podpory Windows XP a Windows Vista na svém blogu. Konkrétně zde uvádí, že produkty, provozované na zmíněných verzích systému, nebudou od 1. ledna 2019 dostávat nové funkce. Podle vyjádření prý požadavky na ochranu starých verzí v posledních letech podstatně klesly a současně je potřeba chránit systémy Windows 7 a novější.

Co si mají počít uživatelé? Avast doporučuje aktualizaci rovnou na nejnovější Windows 10. Počítač tak bude chráněn nejen před aktuálními bezpečnostními hrozbami, ale tento krok také eliminuje pravděpodobnost zneužití zranitelností starších systémů.

Nové produkty Avastu budou pochopitelně fungovat i na počítačích s Windows 7, nicméně aktualizace na tuto verzi by byla jen přechodným řešením. Již 14. ledna 2020 totiž Microsoft ukončí rozšířenou podporu Windows 7 a doposud nejúspěšnější desktopový operační systém historie se také odporoučí do propadliště dějin.

Počítače s Windows XP a Vista budou i po 1. lednu 2019 dále chráněny, a dokonce budou dostávat aktualizace virových definic. Nedostanou však poslední verze aplikací, obsahující nejnovější funkce. S případnými dotazy, souvisejícími s ukončením podpory, se můžete obrátit na podporu Avastu.

Mohlo by vás zajímat: Windows 7 končí podpora

Diskuze (11) Další článek: Uber chce po fatální srážce s chodkyní obnovit testovací jízdy svých autonomních aut

Témata článku: Microsoft, Windows, Antivirus, Avast, Aktualizace, Windows XP, Windows Vista, Příští rok, Propadliště dějin, Antivirový program, Stará verze, Hůl, AVAS, Propadliště, Verze, Nová funkce, Operační systém, Window, Podpora, Nejnovější Windows, Starý systém, Vista, Rozšířená podpora, Nový produkt, Ukončení podpory


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu