Windows XP | Windows Vista | Avast

Avast láme hůl nad Windows XP a Vista, od ledna přestane nabízet aktualizace

Ačkoli oficiální technická podpora operačního systému Windows XP ze strany Microsoftu skončila v dubnu 2014, některé produkty tuto, z dnešního pohledu prehistorickou, verzi stále podporovaly. Patřil k nim i antivirový program Avast, který však nad starými Windows zlomí hůl počátkem příštího roku.

Avast oficiálně oznámil ukončení podpory Windows XP a Windows Vista na svém blogu. Konkrétně zde uvádí, že produkty, provozované na zmíněných verzích systému, nebudou od 1. ledna 2019 dostávat nové funkce. Podle vyjádření prý požadavky na ochranu starých verzí v posledních letech podstatně klesly a současně je potřeba chránit systémy Windows 7 a novější.

Co si mají počít uživatelé? Avast doporučuje aktualizaci rovnou na nejnovější Windows 10. Počítač tak bude chráněn nejen před aktuálními bezpečnostními hrozbami, ale tento krok také eliminuje pravděpodobnost zneužití zranitelností starších systémů.

Nové produkty Avastu budou pochopitelně fungovat i na počítačích s Windows 7, nicméně aktualizace na tuto verzi by byla jen přechodným řešením. Již 14. ledna 2020 totiž Microsoft ukončí rozšířenou podporu Windows 7 a doposud nejúspěšnější desktopový operační systém historie se také odporoučí do propadliště dějin.

Počítače s Windows XP a Vista budou i po 1. lednu 2019 dále chráněny, a dokonce budou dostávat aktualizace virových definic. Nedostanou však poslední verze aplikací, obsahující nejnovější funkce. S případnými dotazy, souvisejícími s ukončením podpory, se můžete obrátit na podporu Avastu.

Mohlo by vás zajímat: Windows 7 končí podpora

Diskuze (11) Další článek: Uber chce po fatální srážce s chodkyní obnovit testovací jízdy svých autonomních aut

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,