Autonomní vůz Applu se poprvé dostal do dopravní nehody

Autonomní vůz Applu se poprvé dostal do dopravní nehody

Byť se Applu jeho plány na vývoj samoříditelného vozidla poměrně daří skrývat, čas od čas se na veřejnost dostanou informace, jak se projekt vyvíjí. Poslední zpráva například říká, že jedno z jeho testovacích aut se poprvé ocitlo v dopravní nehodě.

Vyplývá to z dokumentu, který zveřejnil kalifornský dopravní úřad. K nehodě podle něj došlo 24.8 odpoledne nedaleko sídla firmy, kdy do autonomního vozidla Applu zezadu narazil řidič Nissanu Leaf.

Auto Applu v té chvíli čekalo, až bude moci vjet na dálnici Lawrence Expressway, o které je známo, že je neustále zatížená hustým provozem. Autonomní vozidlo se proto snažilo vjezd provést co nejbezpečněji a prakticky stálo. Když do něj řidič za ním narazil, pohyboval se rychlostí 20 km/h.

Jak řidiči Nissanu, tak řidiči, který kontroval jízdu vozidla Applu, se nic nestalo. Obě dvě vozidla nicméně utrpěla rozsáhlé škody.

Podobné srážky nejsou ojedinělé. Jak uvádí The Information, roste trend, kdy lidští řidiči narážejí zezadu do autonomních vozidel. Je to pravděpodobně kvůli tomu, že samoříditelná vozidla se chovají jinak, než lidé. Auta společnosti Waymo například mají tendence zastavovat u přechodů přiléhajícím k křižovatkám. To může řadu řidičů, kteří s oblibou jezdí rychle, překvapit a vyústit v kolizi.

Apple se k srpnové nehodě svého auta nevyjádřil. Jde nicméně o první bouračku, kterou jejich stroj měl. Firma aktuálně testuje 66 podobných vozidel, které operuje 111 řidičů.

Diskuze (18) Další článek: Na Mars by mohla letět ryze ženská posádka

Témata článku: Apple, Doprava, Autonomní vůz, Waymo, Poslední zpráva, Řidič, Vozidlo, Autonomní vozidlo, Nissan Leaf, Nehoda, Podobné vozidlo, Rozsáhlá škoda, Křižovatka, Hustý provoz, Auto, Vjezd, The Information, Testovací auto, Dopravní nehoda, Nissan, Lidský řidič


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní