Bezpečnost | Tesla Motors | Autonomní vůz

Autonomní systém Tesly má opět problémy s bariérami na silnici. Auto do nich vjede, jako by neexistovaly

Autonomní systémy pro vozidla mají občas problémy s pevnými překážkami, což se dříve ukázalo například i u Tesly, která používá pro automatické řízení kombinaci radaru a kamer. Minulý rok to byla nehoda se stojícím automobilem nebo ukázky nečekaného vjezdu do bariér na dálnic.

I když se zdálo, že problém byl s následnou aktualizací softwaru vyřešen, po mnoha dalších aktualizacích a vylepšení se však systém opět potýká se stejnou chybou. Na Redditu se totiž objevil záznam testu, kdy Tesla v rámci několika různých jízd při různých světelných podmínkách naprosto ignorovala postranní bariéry a pokud by lidský řidič nezasáhl, došlo by k nehodě v plné rychlosti.

Je zvláštní, že tento problém byl už jednou vyřešen ve starší aktualizaci a nyní je opět zpět. V tomto směru už se stalo poměrně dost nehod a princip lze snadno testovat. Vše se samozřejmě odvíjí od toho, že autonomní systém snadno sleduje čáry na silnici, vozidla kolem sebe, ale stojící bariéry různých tvarů ve spojení s přebarvenými čárami na silnici jsou určitě náročné na detekci v obrazu.

Problém je, že autonomní systém v jedné verzi aktualizace funguje dobře a v další hůře. Jakmile si řidič zvykne na to, že se může spolehnout na autonomní řízení třeba na obvyklé trase, může dojít k nečekané nehodě jen kvůli tomu, že se nová aktualizace zhoršila v určité funkci. Tady je určitě potřeba provádět mnohem detailnější testy a simulace, aby bylo vždy ošetřeno, že dochází k celkovému zlepšování a nějaká část řízení se náhodou nezhorší jako v tomto případě.

Diskuze (27) Další článek: Nejen Facebook a YouTube. Dezinformace kvetou i na Instagramu

Témata článku: Bezpečnost, Tesla Motors, Umělá inteligence, Aktualizace, Elektromobily, Autonomní vůz, Reddit, Vjezd, Silnice, Nehoda, Systém, Tesla Autopilot, Nová aktualizace, Bar, Tesla, Bariéra, Automatické řízení


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu