Autodesk zavádí "zelenou linku"

Český Autodesk uvádí informační telefonickou linku, která je zákazníkům k dispozici 24 hodin denně.
Český Autodesk uvádí informační telefonickou linku, která je zákazníkům k dispozici 24 hodin denně, a to na bezplatném "osmistovkovém" čísle 0800 11 22 77 (ze Slovenska přes +420 40 60 292 77, to zatím není zadarmo). Infolinka obsahuje dvojí služby: jednak jsou to "předtočené" informace o produktech a prodejcích Autodesku u nás, ke kterým je se možné se dostat přes klávesnici telefonu s tónovou volbou (dnes už většina telefonů, všechny digitální ústředny) - tato linka funguje automaticky a samozřejmě nepřetržitě. Druhou oblastí služeb je "lidský operátor", který je k dispozici od 8.00 do 16.30 hod; operátor ovšem není technickou podporou, ale opět informátorem o produktech a řešeních. Obě služby umožňují získat požadované údaje i zpětně faxem či poštou. Linka funguje pro každého, není třeba se prokazovat třeba jako "zákazník s legálním software".

Živě komentuje: je to určitě služba, která Autodesku řadu let chyběla a která mu nyní velice sluší; jsem zvědav, zda budou i konkurenční či další počítačové firmy reagovat zřízením podobného servisu. Pokud je pod službou podepsán nový obchodní ředitel Autodesku David Palas (dříve Axiom Zlín), pak má mé blahopřání. Službu jsem si samozřejmě ihned vyzkoušel - automatická infolinka je určitým předčítáním prospektů, ale asi ani nemohla být ze začátku jiná; možná by stálo za to na ni umístit i "FAQ", tedy často kladené otázky technického charakteru k jednotlivým produktům a odpovědi na ně. Operátor je zdvořilý a dokázal se vyrovnat s tím, že mu volá žurnalista s tím, že "co řeknete, může být v novinách použito proti vám"; otázky zvládl s přehledem (podle jeho sdělení se za první den služby, kdy o ní prakticky nikdo neví, dovolali už čtyři lidé). Pochopitelně by bylo skvělé, kdyby Autodesk zavedl i linku technické podpory, tj. kdyby se mohl někam dovolat člověk s dotazy typu "Nejede mě AutoCAD, co mám dělat?"; bohužel vzhledem k produktové šíři Autodesku by ale na lince muselo sedět více techniků a navíc je to i otázka toho, jak oddělit dotazy od uživatelů kradených produktů od těch, kteří je mají legálně. Každopádně se domnívám, že po získání zkušeností s touto Infolinkou ji Autodesk bude rozšiřovat a modifikovat a že časem přijde i na ten technický support, byť třeba placený.

Váš názor Další článek: IBM a CyberCash vábí na SET

Témata článku: Software, Lidský operátor, Axiom, Lin, Zeleň, Většina telefonů, Skvělá klávesnice, Linka, Skvělý přehled


Určitě si přečtěte

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 77

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5