Autodesk začal dodávat Inventor R2

Počínaje 3. květnem začínají dodávky programu Autodesk Inventor R2 pro náš trh. Stalo se tak po sedmi měsících od uvedení první verze Inventoru.
Počínaje 3. květnem začínají dodávky programu Autodesk Inventor R2 pro náš trh. Stalo se tak po sedmi měsících od uvedení první verze Inventoru.

Tisková zpráva dále uvádí, že mezi více než dvěma sty novinkami Inventoru R2 jsou například webové nástroje, které zajišťují snadnou komunikaci mezi různými konstruktéry bez ohledu na jejich geografickou vzdálenost a také integrované nástroje pro navrhování plechových součástí. Mnohem důležitější však je, že Inventor 2 umožňuje celopodnikové využití informací o návrhu, takže je mohou využívat jak nákupní, tak výrobní nebo prodejní oddělení.

Segmentovaná databáze (Adaptive Data Engine), která je jádrem architektury Inventoru, poskytuje lepší výkon při načítání, zobrazování, editaci a ukládání rozsáhlých modelů sestav. Přímo uvnitř Inventoru R2 je integrován internetový nástroj pro týmovou komunikaci, Microsoft NetMeeting, který tak umožňuje zákazníkům spolupracovat, revidovat a měnit návrhy v reálném čase.

„Líbí se nám, jak byl Autodesk Inventor navržen pro týmovou práci. Umožnit několika návrhářům pracovat najednou na stejném návrhu může přinést obrovský užitek, zvlášť když jsou návrhářské týmy rozmístěny po celém světě,“ říká Ken Versprille, starší analytik firmy DH Brown. „Navíc, s Inventorem mohou malé a střední firmy přehledně udržovat svá data, aniž by musely vydávat peníze za systémy pro správu dat.“

Novým doplňkem Inventoru jsou nové funkce v nástroji pro správu dat (Design Tracking), které slouží pro zobrazování negrafických informací. Inventor umožňuje zobrazovat např. přehled výrobních nákladů, seznamy dílů, atp. a zveřejňovat je na Webu. Pracovníci firmy nebo externí dodavatelé a odběratelé mají okamžitý přístup k potřebným informacím. Pro přístup k těmto datům uživatelé nepotřebují Inventor.

Inventor R2 dále obsahuje řadu nových funkcí včetně navrhování plechových součástí a možnosti vytvářet různé pohledy a animace. Nástroje pro práci s plechem obsahují technologii firmy Data M Software GmbH, která je jedním z partnerů Autodesku.

„Zákazníci nám potvrzují, že s tím, co navrhnou v Inventoru Release 2, mohou jít rovnou do výroby,“ říká Robert Kross, viceprezident Mechanical Market Group Autodesku.

Pro Inventor bude k dispozici široká řada aplikací od MAI partnerů Autodesku. První aplikace na trhu budou určeny pro výpočty metodou konečných prvků, programování NC strojů a řešení kinematiky mechanizmů. Partnerské firmy ANSYS, Structural Research and Analysis Corporation, MSC Software a Pathtrace plánují uvést své aplikace do 60-90 dní od uvedení Inventoru Release 2. Firmy Mechanical Dynamics, OpenMind a NC Microproducts uvedou své aplikace v průběhu letošního roku.

Inventor je celosvětově dostupný jako licence pro platformy Microsoft Windows 2000 Professional, Windows 98 a Windows NT. Druhá verze, která je založena na modelovacím jádru ACIS 6.1, bude k dispozici v angličtině, francouzštině, němčině a japonštině. Uvedení lokalizované verze není plánováno. Cena nové licence je 5 790 EURo. Cena upgrade z programu AutoCAD, AutoCAD Mechanical 2000 nebo Mechanical Desktop 4 je 3 790 EURo (při zachování možnosti pozdějšího upgrade původní licence) nebo 1 590 EURo (pouze z Mechanical Desktopu 4 a bez možnosti jeho pozdějšího upgrade). Všechny ceny obsahují předplatné na 12 měsíců, takže uživatelé budou po tuto dobu dostávat nové verze automaticky zdarma.

Živě komentuje: Nová verze Inventoru vyvolala nedávno na stránkách Živě neobvyklou pozornost širokého spektra uživatelů a také dodavatelů konkurenčních produktů ještě předtím, než jsme ji mohli redakčně vyzkoušet. Druhou verzi máme ode dneška k dispozici a hned po jejím odzkoušení vám přineseme svoje praktické postřehy.

Váš názor Další článek: Computer 8/00

Témata článku: Windows, Brown, Internetový nástroj, Kross, Výrobní jádro, Dh, Inventor, Týmová komunikace, Střední vzdálenost


Určitě si přečtěte

Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 53

Jakub Čížek
Windows 10ChromeSoftware
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 69

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Seznam.cz má vlastního hlasového asistenta pro Android. Rozumí česky a nastaví i budík
Jakub Čížek
Mobilní aplikaceAndroidSeznam.cz
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5