Autodesk si licencoval práva na FLEXlm

Macrovision Corporation, vývojář elektronického licencování a technologií na ochranu proti kopírováním, oznámil podpis smlouvy s Autodeskem na používání elektronické licenční technologie FLEXlm své softwarové divize GLOBEtrotter.
Macrovision Corporation, vývojář elektronického licencování a technologií na ochranu proti kopírováním, oznámil podpis smlouvy s Autodeskem na používání elektronické licenční technologie FLEXlm své softwarové divize GLOBEtrotter. Mimochodem podle IDC má být už v roce 2003 přes polovina zisků ze softwaru získána právě prostřednictvím elektronického licencování.

Údajně veškerý zisk ze software by se měl pak tímto způsobem předávat v roce 2008, což není až tak daleko. Prostřednictvím elektronické licenční technologie FLEXlm od GLOBEtrotteru se už dnes prodává software za víc než 40 mld. USD.

Z dohody mají radost evidentně obě strany – GLOBEtrotter získal zákazníka, díky kterému se jeho technologie doslova a do písmene rozšíří po celém světe, lepší firmu pro spolupráci si lze vymyslet jen stěží. Autodesk se pak tímto krokem opět přiblížil k cíli, kam evidentně směřuje – software bez jeho zatím oblíbených hardwarových klíčů, i když poslední řada produktů je už v tomhle směru o velký krok vstřícnější uživatelům. Finální stav by mohl vypadat poměrně jednoduše – plně funkční software bude k dispozici naprosto volně ke stažení a s plnou funkčností bude pracovat po omezenou dobu, jestli týden nebo měsíc už není podstatné. Uživatel pak pošle výrobci nebo prodejci pouze instalací vygenerovaný kód a po zaplacení dostane kód autorizační, který mu software plně zprovozní na neomezenou dobu.

Váš názor Další článek: Impérium AMD vrací úder mobilním Duronem

Témata článku: Software, Licence, Vygenerovaný kód, Globetrotter, Poslední řada, Plná funkčnost, Funkční stav, Finální stav


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky