Autodesk přenechal ochrannou známku Microsoftu

Společnost Autodesk se nechce hádat o ochrannou známku „Suddenly everything clicks“ a dobrovolně ji přenechá Microsoftu.

O celé kauze jsme v krátkosti již informovali před devíti dny. V kauze se jednalo o to, že Microsoft v reklamní kampani na nové Windows XP po celém území Velké Británie a části Severní Ameriky použil na reklamních tabulích slogan „Suddenly everything clicks“. Slogan je ovšem zaregistrován pod ochrannou známkou Autodesku, což si můžete snadno ověřit. Celá věc byla předána právním oddělením obou firem a čekalo se na vyjádření.

Suddenly

Vše se nakonec obejde bez soudního sporu a Microsoft dostal od Autodesku povolení tento slogan použít. Steve Ballmer si tedy může oddechnout a zase klidně spát. Právní oddělení Autodesku se k celé kauze vyjádřilo takto: "Tato ochranná známka byla spojená s produktem, který Autodesk dále nenabízí a se sloganem jsme neměli žádné další cíle a úmysly. Proto jsme od tohoto sloganu odstoupili. Obecně se ochranná známka považuje za volnou, pokud ji její majitel dva roky nepoužije. Protože se k této hranici již blížíme a se sloganem jsme neměli další plány, odstraníme ho z našeho seznamu.“.

Microsoft si ovšem nějaké nesrovnalosti musel být vědom, protože jeho pokus registrovat tento slogan u Amerického patentového a ochranného úřadu selhal.

Neznalost ani zanedbání samozřejmě nikoho neomlouvá, ale jak je vidět neplatí to na všechny.

Diskuze (21) Další článek: Palm zavírá portál MyPalm

Témata článku: Microsoft, Windows, Patentový spor, Tabule, Povolená hranice, Ochranná známka, Reklamní tabule

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11