Autodesk podporuje XML v plánování zástavby

Autodesk oznámil první specifikaci LandXML, rozšiřitelného jazyka XML pro odborníky v plánování zástavby, geodety a stavební inženýry.
LandXML je obecný, otevřený datový formát nebo schéma, který popisuje oborově specifická data jako jsou body, parcely a trasy.

Odborníci v plánování zástavby mohou používat LandXML, aby zajistili, že jejich vytvořená data jsou snadněji přístupná komukoliv zapojenému do projektu. S LandXML jsou data nezávislá na softwaru ve kterém byla vytvořena a překonává se tak problém nekompatibility dat, která trápí oblast plánování zástavby. LandXML neřeší pouze problém kompatibility dat mezi různými aplikacemi, ale také mezi rozdílnými verzemi software. Výsledkem je fakt, že data mohou být archivována a mnohem snadněji se k nim bude přistupovat v budoucích projektech. Navíc mohou být využity další webové nástroje pro prohlížení a editaci LandXML dat. Na LandXML data bude možné snadno vytvářet a používat styly jazyka XSL (eXtensible Stylesheet Language) a následně je spouštět z webové stránky projektu. Například bude možné vytvořit styl XSL, který upraví nezpracovaná data do tabulek bodů, nebo upraví nezpracovaná data tak, aby splňovala vnitřní standardy firmy, jako jsou například výkazy parcel požadované zákonem.

Autodesk vyvinul úvodní specifikace LandXML v těsné spoluprácí s několika předními průmyslovými partnery, kteří nyní budou plnit úkol poradní skupiny při pokračování vývoje dalších specifikací. Tato skupina zahrnuje pana Dave Weisberga, vydavatele a redaktora A-E-C Automation Newsletter; softwarové vývojáře Intergraph Civil Engineering, Infrasoft a Haestad Methods, Ministerstva dopravy Nebrasky a Floridy a konzultační firmy jako Clough, Harbour & Associates LLP, Vanasse Hangen Brustlin, Inc., a Langan Engineering a Environmental Services, Inc.

Pokud v současné době potřebujete převést data z jedné konkurenční aplikace do druhé je často výsledkem ztráta dat, je potřeba provést kontrola převedených dat a pokud dojde při převodu dat k jejich ztrátě, je nutné tyto části znovu vytvořit. Pomocí LandXML bude tento problém odstraněn a data se budou mocí sdílet napříč platformami rychle a bezproblémově.

Váš názor Další článek: Testy inteligence a osobnosti na českém Internetu

Témata článku: Dave, Přední část, Engineering, Trap, XML, Florida, Konkurenční aplikace, Podpor, Newsletter, Nezávislá kontrola, Průmyslový partner, Plán, Budoucí projekt, PlánováníRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály