Autodesk dále překvapuje – Volo View a Actrix Technical

Volo View, Explorer View a Actrix Technical jsou zcela nové produkty, se kterými se letos můžete setkat.
Nedávno jsme na Živě přinesli první informace o nových produktech, se kterými Autodesk vstoupí do nového milénia. Dnes upozorníme na Volo View, Explorer View a Actrix Technical Jedná se o další zcela nové produkty, se kterými se letos můžete setkat.

Podpora týmu především
Pokud jste vyžadovali prohlížení DWG souborů mimo prostředí AutoCADu, museli jste si pořídit aplikaci Autodesk View nebo hledat jinou alternativu. Produkt Autodesk View, se dočkal dvou verzí a uměl kromě DWG souborů prohlížet na dvě stovky dalších typů souborů. Situace se razantně mění od uvedení nové verze AutoCADu 2000. Každý AutoCAD a produkty, které z jeho rysů budou vycházet (AutoCAD Mechanical 2000, Mechanical Desktop 4 a další) budou v sobě obsahovat možnost uložení výkresu do EXE souboru. Budete tak moci prohlížet výkresy mimo vlastní AutoCAD. Tento nový produkt se bude jmenovat Volo View a bude znamenat konec prodeje Autodesk View. Kromě prohlížení souborů (DWG, DXF, DWF) bude možné i tisknout, ale ne již plotovat. Rozšířené funkce bude v sobě mít další nový produkt Volo Explorer. Z něj bude možné provádět Redline, tisk, plot a další. Již dnes se hovoří o dalších produktech, které mají podporovat projektový a návrhový tým.

Actrix Technical je velké překvapení
Nová aplikace, která se trefila do nepříliš pokrytého segmentu trhu je Actrix Technical. Jde o jednoduchou aplikaci, kde můžete vytvářet plány zařízení, technická schémata, síťové diagramy, obchodní grafy a vývojové diagramy. Jde o poměrně intuitivní prostředí s mnoha opravdu inteligentními prvky. Actrix je dnes dodáván s knihovnami výrobků od několika výrobců. Do této aplikace lze na pozadí načíst výkres z AutoCADu. Uložení je opravdu zajímavé. Vedle uložení do DWG a DXF formátu lze například použít i výstup do HTML.

Živě komentuje: Myšlenka prohlížení výkresů mimo AutoCAD bez nutnosti zakoupení dalšího prohlížeče je lákavá. Otázkou zůstává, o co se zvětší původní DWG soubor a zda nebude tato činnost zdržovat při normální práci. Na tento produkt si budeme muset ještě chvíli počkat, abychom si na něj mohli udělat svůj názor. Stávající beta verze AutoCADu 2000 tuto vlastnost ještě nemá. Zatím také nebyly oznámeny ceny těchto produktů. Na druhou stranu Actrix Technical je velké a příjemné překvapení, který se již začal prodávat. Protože se jedná o otevřený systém, můžeme se v budoucnu těšit na poměrně velký vývoj zákaznických řešení a mnoho různých komponentů, které se pro něj připraví. V naších podmínkách se zatím hovoří o možném převedení součástkové databáze UniTools do tohoto prostředí. Tato aplikace zatím vyvolává velmi příznivý ohlas a vzhledem k její ceně (349 Euro) není pochyb o jejím rychlém rozšíření. Připravujeme podrobnou recenzi produktu Actrix Technical do časopisu Computer Design.

Váš názor Další článek: Computer 4/99

Témata článku: Prohlížeče, velké pokrytí, Dale, Velké překvapení, Prohlížení, Nový produkt, View, Velký soubor, Technica, Uložení, Technic, Plot


Určitě si přečtěte

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně