AutoCAD Mechanical 2000 do nákladů?

Začátkem února oznámila pražská kancelář Autodesku ukončení vývoje strojírenské aplikace Genius LT a současně zveřejnila podmínky mimořádné nabídky pro přechod strojírenských uživatelů programu AutoCAD LT na AutoCAD Mechanical 2000.
Začátkem února oznámila pražská kancelář Autodesku ukončení vývoje strojírenské aplikace Genius LT a současně zveřejnila podmínky mimořádné nabídky pro přechod strojírenských uživatelů programu AutoCAD LT na AutoCAD Mechanical 2000.

Mechanical = strojírenský CAD
Pokud vlastníte libovolnou verzi AutoCADu LT, zaregistrovanou do 20. 1. 2000 se strojařskou nadstavbou, můžete přejít formou upgradu na českou verzi AutoCADu Mechanical 2000 Power Pack za cenu přibližně 59.000,– Kč (bez DPH). Tato zvýhodněná akce poběží do 13. 4. 2000. AutoCAD Mechanical je na trhu kratší dobu než Mechanical Desktop, který má podstatně více instalací. Faktem ale je, že jeho cena je výrazně nižší než u Desktopu, takže ten, kdo se obejde bez nutnosti 3D modelování, ale potřebuje strojírensky orientovanou aplikaci přímo od Autodesku, má nyní možnost volby. AutoCAD Mechanical se váže v poslední době na funkčnost Genia, který je postupně začleňován do AutoCADu Mechanical. “Po odkoupení programové řady Genius v květnu 1998 jsme museli rozhodnout, jaký bude další osud programu Genius LT,“ vysvětluje Marek Čierny, aplikační inženýr Autodesku pro oblast strojírenských produktů. "Autodesk odkoupil produktovou řadu Genius proto, aby mohl integrovat její pokročilou funkčnost do svých strojírenských programů AutoCAD Mechanical a Mechanical Desktop. Pro profesionální strojírenské navrhování není AutoCAD LT perspektivní, protože není vyvíjen jako platforma pro další rozšiřování funkčnosti. AutoCAD LT je vyvíjen jako program pro obecné technické kreslení, neobsahuje žádné vývojářské prostředky a na plnohodnotné programování není vybaven.

Únik z LT platformy?
Z tiskové zprávy dále vyplynula jedna důležitá informace, o které se spekulovalo již delší dobu. Po důkladných analýzách Autodesk rozhodl, že se ve vývoji programu Genius LT nebude nadále pokračovat. Aby uživatelé mohli plně využít všech výhod a přínosů strojírensky zaměřených produktů rodiny Design 2000, nabízí Autodesk finančně zajímavou příležitost: vyměnit AutoCAD LT za AutoCAD Mechanical 2000 Power Pack. „Tato nabídka je skutečně atraktivní, protože Autodesk nikdy v historii nenabízel tak výrazné cenové zvýhodnění. Za cenu 60 000 Kč mohou registrovaní uživatelé AutoCADu LT se strojírenskou nadstavbou přejít na profesionální produkt, jehož plná cena je přes 150 000 Kč a který obsahuje plnou funkčnost programů AutoCAD 2000, AutoCAD Mechanical 14.5 a Genius 14. Zaplatí tedy méně, než kdyby si kupovali samotný AutoCAD 2000, a navíc mohou tuto investici zahrnout rovnou do nákladů. Ačkoliv je nabídka určena primárně uživatelům programu Genius LT, nechceme znevýhodňovat uživatele ostatních strojírenských LT aplikací, takže ti ji mohou rovněž využít. Nabídky mohou využít i uživatelé historických verzí AutoCADu LT, ze kterých za normálních okolností již upgrade nelze provádět,“ doplňuje obchodní ředitel Autodesku David Palas. Přechod na AutoCAD Mechanical přinese uživatelům ještě jednu nezanedbatelnou výhodu: Mohou si v budoucnu snadno pořídit upgrade na Mechanical Desktop, který jim umožní plynulý přechod na parametrické 3D modelování, aniž by měli problémy s kompatibilitou výkresů nebo s jeho naučením.

Živě komentuje: Možnost provedení upgrade za rozumnou cenu je velmi důležitá pro mnoho firem u nás. Jak se v minulosti již několikrát potvrdilo, přinášejí časově omezené slevy a podobné promotion akce své výsledky. Faktem je, že na našem trhu je stále velmi dobře usazena strojírenská aplikace MechSoft–PROFI, ale pokud se někomu zdá jednodušší přechod z AutoCADu LT na firemní strojírenskou aplikaci AutoCAD Mechanical 2000, má nyní jedinečnou šanci. Získá tak plně lokalizované strojírenské řešení za cca 30 % normální ceny. Bude opravdu zajímavé sledovat, kolik uživatelů opustí LT platformu díky této mimořádné akci. Tento přechod je logický a lze ho jen doporučit.

Váš názor Další článek: Premio P910: první velké P

Témata článku: Programování, Profesionální verze, Ostatní stroj, Přechod, AutoCad, Náklady, Zaměřený produkt, Plná kancelář, Plná funkčnost, Zvýhodněná cena, Autocad Lt, Plná cena, Genius


Určitě si přečtěte

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 69

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5