AutoCAD 2000: a tajemství je venku

Nový AutoCAD poprvé za deset let změní číslování a na trhu bude už v březnu.
Autodesk veřejně oznámil, že počátkem ledna rozeslal betaverzi připravované nové verze AutoCADu asi 20 000 vývojářům na světě. Poprvé na veřejnosti padl název „AutoCAD 2000“, tj. oficiální jméno nové verze, navazující na AutoCAD Release 14.

Autodesk je přes toto ohlášení skoupý na odhalení nových vlastností programu; uvádí pouze, že se jedná o předělovou verzi, že update bude významnější než u předchozích verzí AutoCADu. Nová verze by měla nejvíce odpovídat na uživatelské požadavky (zvýšení produktivity, zlepšení ovládání, týmová práce); AutoCAD 2000 má mít 400 vylepšení oproti předchozí verzi.

Živě komentuje: to, že se nový AutoCAD nebude jmenovat „AutoCAD R15“, ale „AutoCAD 2000“, věděli zasvěcení už řadu měsíců; Autodesk to však úzkostlivě, a podle mého názoru zbytečně pečlivě tajil. Autodesk ale chtěl přijít s produktem jako s bleskem z čistého nebe – podle dalších zpráv se má oficiálně tato verze spustit 8. března a 15. března má jít mezi zákazníky, zatím ovšem v anglické verzi. Nyní, kdy Autodesk tuto zprávu sám vydal do světa, již není jméno nové verze tajemstvím.

Zatím jsou docela skryté vlastnosti nové verze; nejvýznamnější již veřejně známou novinkou je, že bude možné poprvé pracovat s více výkresy současně a přenášet mezi nimi data pomocí drag&drop (to se zdá jako trivialita, ale vyžaduje to kompletní přepracování programu, z programátorského hlediska to je jedna z nejhorších věcí). AutoCAD ale obsahuje řadu dalších významných vylepšení, které ještě musí zůstat pod pokličkou – i když ne nadlouho.

Váš názor Další článek: Yahoo a GeoCities: docela jiný případ

Témata článku: Verze, Verse, Nová verze, Taj, Drop, Kompletní přepracování, Tajemství

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost