Apple | Elektromobily | Patenty

Auto se nabije, aniž byste vystoupili. Apple si patentoval automatickou nabíječku pro elektromobily

Už před několika lety jsme mohli vidět na videu prototyp robotického „hada“, který fanoušek Tesly vyrobil jako možné budoucí řešení pro automatické nabíjení elektromobilu se stávajícími porty bez nutnosti interakce řidiče či jiného člověka.  Apple nyní získal patent na jednodušší řešení, které ale vyžaduje i speciální port v elektromobilu i speciální nabíječky.

Apple získal tento patent 10. května, přičemž registraci zadal už v polovině roku 2017. Jak je vidět na ukázkových obrázcích, systém funguje velmi jednoduše a není nutná žádná složitá robotická ruka a podobně.

Klepněte pro větší obrázek

Elektromobil má jednoduše port ve spodní části konstrukce a nabíjecí port na nabíječce je umístěn ve stejném místě u země. Když přijede elektromobil k nabíječce, kryt portu na elektromobilu se otevře a z nabíječky se vysune konektor. Konektor se díky mechanickým posunovačům dokáže přizpůsobit a přesně trefit v různých směrech, takže si poradí s různou výškou vozu, ale i s různými horizontálním umístěním elektromobilu. Stejně to funguje při ukončení nabíjení, kdy se konektor automaticky vysune a port na elektromobilu se zase zavře, aby se do něj nedostaly nečistoty.

Klepněte pro větší obrázek

Apple už několik let „tajně“ pracuje na vlastním elektromobilu a dle posledních informací se očekává, že cílí až na éru plně autonomních vozů, které nebudou vyžadovat lidskou interakci. Takové automatické nabíjení je tak důležitou částí, protože se auto bude moci samo nabíjet, třeba při použití ve službách ve stylu robotických taxi a další. Apple se rovněž hodně soustředí na softwarovou stránku – vytváří si vlastní mapy i s pomocí LIDARu a lze očekávat i pokročilé multimediální schopnosti uvnitř vozu, které využijí dobu strávenou za volantem k zábavě nebo práci.

Diskuze (22) Další článek: Týden Živě: A jo, on byl vlastně Google I/O! Pixel 6A, Pixel Watch a další novinky

Témata článku: Apple, Elektromobily, Tesla, Elektřina, Prototyp, Elektromobilita, Patenty, Akumulátory, Elektromobil, Nabíjení, Konektor, Port, Nabíječka, Pro, Patent, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz