Apple | Elektromobily | Patenty

Auto se nabije, aniž byste vystoupili. Apple si patentoval automatickou nabíječku pro elektromobily

Už před několika lety jsme mohli vidět na videu prototyp robotického „hada“, který fanoušek Tesly vyrobil jako možné budoucí řešení pro automatické nabíjení elektromobilu se stávajícími porty bez nutnosti interakce řidiče či jiného člověka.  Apple nyní získal patent na jednodušší řešení, které ale vyžaduje i speciální port v elektromobilu i speciální nabíječky.

Apple získal tento patent 10. května, přičemž registraci zadal už v polovině roku 2017. Jak je vidět na ukázkových obrázcích, systém funguje velmi jednoduše a není nutná žádná složitá robotická ruka a podobně.

Klepněte pro větší obrázek

Elektromobil má jednoduše port ve spodní části konstrukce a nabíjecí port na nabíječce je umístěn ve stejném místě u země. Když přijede elektromobil k nabíječce, kryt portu na elektromobilu se otevře a z nabíječky se vysune konektor. Konektor se díky mechanickým posunovačům dokáže přizpůsobit a přesně trefit v různých směrech, takže si poradí s různou výškou vozu, ale i s různými horizontálním umístěním elektromobilu. Stejně to funguje při ukončení nabíjení, kdy se konektor automaticky vysune a port na elektromobilu se zase zavře, aby se do něj nedostaly nečistoty.

Klepněte pro větší obrázek

Apple už několik let „tajně“ pracuje na vlastním elektromobilu a dle posledních informací se očekává, že cílí až na éru plně autonomních vozů, které nebudou vyžadovat lidskou interakci. Takové automatické nabíjení je tak důležitou částí, protože se auto bude moci samo nabíjet, třeba při použití ve službách ve stylu robotických taxi a další. Apple se rovněž hodně soustředí na softwarovou stránku – vytváří si vlastní mapy i s pomocí LIDARu a lze očekávat i pokročilé multimediální schopnosti uvnitř vozu, které využijí dobu strávenou za volantem k zábavě nebo práci.

Diskuze (34) Další článek: Týden Živě: A jo, on byl vlastně Google I/O! Pixel 6A, Pixel Watch a další novinky

Témata článku: Apple, Elektromobily, Prototyp, Tesla, Elektřina, Patenty, Akumulátory, Elektromobilita, Nabíječka, Konektor, Nabíjení, Port, Elektromobil, Patent, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Zavzpomínejte na retro: Playdate je kapesní konzole s kličkou a černobílým displejem

Zavzpomínejte na retro: Playdate je kapesní konzole s kličkou a černobílým displejem

Je jasné, kdo momentálně dominuje mezi kapesními konzolemi. Občas se ale najde projekt, který se klasické hraní snaží trochu okořenit o něco nového.

Martin Nahodil
KonzoleHandheldy
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Starlinků už vyletělo 2600. SpaceX dokázala vyslat dvě várky během 24 hodin

Starlinků už vyletělo 2600. SpaceX dokázala vyslat dvě várky během 24 hodin

** Počet družic Starlink dál roste ** SpaceX dokázala vyslat dvě várky (přes 100 družic) v průběhu 24 hodin ** Starlinky hrají důležitou roli také na Ukrajině

Petr Kubala
UkrajinaStarlinkSpaceX