Apple | Hacking | Únik dat

Australský teenager, který ukradl Applu 90 GB dat, se vyhnul vězení

Australský teenager, který ukradl Applu 90 GB dat, se vyhnul vězení

V polovině srpna jsme vás informovali o případu australského teenagera, který čelil obvinění z trestného činu poté, co v uplynulém roce ukradl ze serverů Applu 90 GB dat. Ačkoli byl uznán vinným, agentura Bloomberg hlásí, že vězení ho nakonec nečeká.

Aktuálně devatenáctiletý student stanul před australským soudem pro děti. Čelil obvinění, že v obdobích mezi červnem 2015 a listopadem 2016 a v dubnu 2017 zkopíroval celkem 90 GB citlivých dat a autentizačních klíčů, dokonce byl schopen přistupovat k záznamům zákazníků.

Teenager využil virtuální privátní síť, kterou používají oprávnění zaměstnanci, aby se vzdáleně připojili do interních systémů. Jeho vrstevník později napsal skript, který vytvářel bezpečný tunel a umožnil přístup k systémům.

Případ řešila FBI

Poté, co Apple zjistil, narušení svého systému, kontaktoval americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který následně předal věc australské policii. Ta získala povolení a při domovní prohlídce objevila na pevném disku inkriminovaná data ve složce pojmenované „Hacky hack hack“. Objevila také zařízení s IP adresami, které odpovídají těm, které pronikaly do systémů Applu.

„Vaše provinění je vážné,“ řekl soudce během čtvrtečního projednávání případu. „Jednalo se o soustavné, sofistikované a úspěšné útoky na bezpečnost významné nadnárodní společnosti.“ Advokát na obhajobu svého klienta uvedl, že je fascinován Applem, miluje informační technologie a dodal, že snil o práci pro tuto firmu.

Teenager čelil dvěma obviněním – v jednom případě mu hrozily až dva roky vězení, ve druhém pak další rok. Nakonec od soudu odešel s podmínkou s tím, že bude po dobu osmi měsíců pod dohledem probačního pracovníka. K mírnějšímu trestu přispělo i to, že obžalovaný projevil lítost a spolupracoval s úřady.

Diskuze (20) Další článek: Internetová televize Mall.TV odstartovala. Přinese desítky pořadů a zatopí Streamu

Témata článku: Apple, Hacking, Únik dat, Informační technologie, Vězení, Obvinění, Uplynulý rok, Systém, Trestný čin, Pevný disk, Australský soud, Bloomberg, Domovní prohlídka, Teenager, Australská policie, Citlivá data, Data, Australský teenager, Interní systém


Určitě si přečtěte

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 72

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

** Čínské letectvo vyvíjí záhadnou raketu typu vzduch-vzduch ** Mysteriózní zbraň nese označení PL-XX ** Jde o raketu vzduch-vzduch s velmi dalekým doletem

Stanislav Mihulka | 13

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 56

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů