Australský teenager, který ukradl Applu 90 GB dat, se vyhnul vězení

Australský teenager, který ukradl Applu 90 GB dat, se vyhnul vězení

V polovině srpna jsme vás informovali o případu australského teenagera, který čelil obvinění z trestného činu poté, co v uplynulém roce ukradl ze serverů Applu 90 GB dat. Ačkoli byl uznán vinným, agentura Bloomberg hlásí, že vězení ho nakonec nečeká.

Aktuálně devatenáctiletý student stanul před australským soudem pro děti. Čelil obvinění, že v obdobích mezi červnem 2015 a listopadem 2016 a v dubnu 2017 zkopíroval celkem 90 GB citlivých dat a autentizačních klíčů, dokonce byl schopen přistupovat k záznamům zákazníků.

Teenager využil virtuální privátní síť, kterou používají oprávnění zaměstnanci, aby se vzdáleně připojili do interních systémů. Jeho vrstevník později napsal skript, který vytvářel bezpečný tunel a umožnil přístup k systémům.

Případ řešila FBI

Poté, co Apple zjistil, narušení svého systému, kontaktoval americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který následně předal věc australské policii. Ta získala povolení a při domovní prohlídce objevila na pevném disku inkriminovaná data ve složce pojmenované „Hacky hack hack“. Objevila také zařízení s IP adresami, které odpovídají těm, které pronikaly do systémů Applu.

„Vaše provinění je vážné,“ řekl soudce během čtvrtečního projednávání případu. „Jednalo se o soustavné, sofistikované a úspěšné útoky na bezpečnost významné nadnárodní společnosti.“ Advokát na obhajobu svého klienta uvedl, že je fascinován Applem, miluje informační technologie a dodal, že snil o práci pro tuto firmu.

Teenager čelil dvěma obviněním – v jednom případě mu hrozily až dva roky vězení, ve druhém pak další rok. Nakonec od soudu odešel s podmínkou s tím, že bude po dobu osmi měsíců pod dohledem probačního pracovníka. K mírnějšímu trestu přispělo i to, že obžalovaný projevil lítost a spolupracoval s úřady.

Diskuze (20) Další článek: Internetová televize Mall.TV odstartovala. Přinese desítky pořadů a zatopí Streamu

Témata článku: Apple, Únik dat, Hacking, Informační technologie, Vězení, Australský soud, Pevný disk, Citlivá data, Bloomberg, Teenager, Agentura Bloomberg, Uplynulý rok, Domovní prohlídka, Australský teenager, Australská policie, Trestný čin, Interní systém, Obvinění, Data, Systém, Hard disk na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft