Vladimír Kašpar
22. 9. 2015 • 8:23

Hezká vize, ale nepočítá se způsobem komunikace IoT a ani ji nezajímá, kde vzít energii na tuto komunikacei 🙁

dušan  rajninec (alter012)
22. 6. 2015 • 15:58

Ale stále nechápem , že prečo moja LED žiarovka stále posiela niekam teplotu v miestnosti . Ale to by som ešte pochopil , ale prečo to bude robiťvšetkých 20 inteligentných LED žiaroviek baraku je nad moje chápanie! Komu ? No čo ? Čo s tým bude robiť .
Lebo zatial mimo toho , že každá hlúposť v barakau bude merať teplotu a niekam to posielať, že bude merať otrasy a zo sily tresknutia dvermi vydedukuje , že kto prišiel domou. A zase to niekam , niekomu pošle ....
Zatial mi v baraku na chodbe pri dverách lehní môj americký buldog , dvere nezamykáme , alarm nemáme , ale o každom šuchnutí v okruhu 50 metrov vieme okamžite! Môj internet vecí - LADY pracuje na 115%.

Axel_foley4
18. 6. 2015 • 19:41

Stačí když se pose.re auto, lednica nebo pračka. Ted tohle ostatní to by mě jeblo :-/

Jmsp
18. 6. 2015 • 11:47

Ještě budou muset najít někoho, kdo za takové nesmysly bude platit.
Když si koupím LED žárovku, tak chci aby svítila s dostatečným výkonem a správnou barevnou teplotou. Určitě nebudu připlácet za to, že v ní bude procesor, reproduktor, Wi-Fi extender a teploměr. Specializovaná zařízení zvládnou tyto funkce lépe. Reproduktor v žárovce by byl asi pěkné šumítko. A teploměr by byl ovlivňovaný jejím zahříváním a celkovým provededením svítidla.
I kdyby "hloupá" žárovka byla dražší než "chytrá", vyberu si stejně tu hloupou. Raději bych totiž aby svítila jen když rozsvítím. Ne když to uzná za vhodné nějaký software analyzující moje chování a odesílající to kdovíkam. Také nepotřebuji žádný Wi-Fi extender, který by již dostatečný signál iniciativně, ale zbytečně šířil dál.Když uvážím jak mi vadí třeba svévolné spouštění aplikací na pozadí v Androidu, nebo chybějící vypínače (bez prodlužky s vypínačem ani ránu), tak by mi z takové "meshové sítě" asi hráblo 🙂

dpcstb
18. 6. 2015 • 9:07

odmietam kadit neocipovane ho*na 😀

odstraneno 1345
18. 6. 2015 • 9:03

Teoreticky to vypadá opravdu slibně, jenomže doba k tomu nedozrála. Rodí se čím dál víc mentálně postižených jedinců - hipsterů a takovýto čuníci nebudou myslet na nic jinýho, než jak cokoli hacknout, aby někoho poškodili.

Názor byl 1× upraven, naposled 18. 6. 2015 09:08

Tuxiik
18. 6. 2015 • 8:11

No to bude krása... znám člověka, co cca 3 roky zpátky dostavěl barák nacpanej elektronikou. Do jeho technické místnosti vede tolik kabelů, že by mu to mohl závidět i Google a rok chodil na záchod v noci s baterkou, protože jeho inteligentní dům bez jediného vypínače na světla měl asi mozkovou mrtvici nebo co a prostě si dělal co chtěl a v noci zásadně nesvítil. Firma co to zapojovala pro jistotu přestala komunikovat asi týden po předání a rok sháněl někoho, kdo mu to dá dohromady, protože tam použili jakýsi německý krámy, kterýma se u nás skoro nikdo nezabývá. Takže nevím no... v IT se považuju za celkem early adoptera, ale tyhle technologie určitě nechám pár (desítek) let "vyrůst".

Jarda.abc
18. 6. 2015 • 8:11

Z lidí se nestanou nemyslící blbci.Dnes například žárovku vypne kdokoliv, v budoucnu o tom pochybuji, zejména pokud se Vám zaviruje mobil.

Alenzo
18. 6. 2015 • 7:15

Panebože, to sou teda vidiny nedaleké budoucnosti. Jak se píše předemnou. IoT už je fakt za hranou. Z lidí se stanou ještě více leniví nemyslící blbci než jsou nyní.

jaramat
jaramat
18. 6. 2015 • 0:40

Žárovka, co by uměla tolik věcí, je dost creepy. Vůbec na celý ten takzvaný „internet věcí“ se dívám dost skepticky. Tedy, já se skepticky dívám v podstatě na všechno, ale na tohle obzvlášt.Ony totiž existují jisté hranice. A i když nikdo vlastně neví, kde jsou, tak už teď je jasné, že jsme je překročili.

Určitě si přečtěte

Články odjinud