AudioEdit Deluxe – opravdová editace MP3

Tento program dokáže bez jakýkoliv problémů v reálném čase editovat několik digitálních hudebních formátů, mezi které patří také MP3. Umí toho mnohem více, takže si doma můžete pohrát s jakoukoliv nahrávkou a vytvářet si tak i vlastní tvorbu.
Tento program tvoří již nějakou dobu společnost Mystik Media, která je známá například svým známým softwarem Blaze Media Pro, který umí s hudebními formáty zajímavé kousky. AudioEdit Deluxe je ze stejné softwarové dílny, takže již předem lze očekávat kvalitní program. Stáhnout si ho můžete zdarma ze stránek www.mystikmedia.com , kde je v plné verzi. Používat ho lze 15 dní bez omezení a pak je nutná registrace v ceně 40 dolarů.

Program umí pracovat se soubory MP2, MP3, WAV, WMA, OGG Vorbis, VOX a RAW. Podporovány jsou tyto formáty ve všech možných kvalitách, takže se nemusíte obávat, že program nebude například podporovat MP3 s VBR či 320 kbps. Tyto formáty lze libovolně editovat, mixovat, zkracovat a dělat s nimi prostě cokoliv, co program umí. Samozřejmostí je i konverze mezi jednotlivými soubory a výběr uložení editovaného souboru v požadovaném formátu. Pro lepší práci s programem je také podobně jako ve Wordu vybaven funkcí UNDO a REDO, což umožňuje vrátit se o krok do předu nebo dozadu, pokud jste třeba něco editací pokazili nebo není vše podle vašich představ.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledově vypadá program přehledně s jasnými ovládacími prvky. V prostřední části se zobrazují zvukové vlny pro každý kanál zvlášť. Dole jsou detaily o souboru (formát, kvalita, délka atd.). V pravé části jsou ovládací prvky hlasitosti (převzaty z ovládání hlasitosti ve Windows), kde máte možnost měnit i zdroj zvuku. Vše je zvlášť pro nahrávání a přehrávání.

Samotná editace hudební nahrávky je snadná. Stačí otevřít požadovaný soubor a hurá do editace. Program umí základní prvky jako je zeslabování, zesilování, efekty revers, revers a celou řadu dalších . Kupodivu program MP3 formát upravuje docela rychle. Je totiž nutné počítat s tím, že na takovouto editaci je nutné mít silnější stroj a to alespoň kolem 1 GHz. Jinak práce s programem a editací bude o něco zdlouhavější. Dobrý je také efekt FADE IN a FADE OUT nebo NORMALIZE. Program také podporuje přímé nahrávání a to z mikrofonu nebo dalšího přídavného zařízení. Jednotlivé nahrávky si můžete libovolně zakomponovat do jakékoliv písničky či další nahrávky.

Co říci na závěr? Program AudioEdit Deluxe je dobrým pomocníkem pro editaci hudby, avšak na druhou stranu postačí na domácí použití. Existuje totiž celá řada obdobných programů, které toho umí o něco více. Jinak program doporučuji alespoň vyzkoušet.

Diskuze (6) Další článek: Nahá víla Dawn se zobrazuje i na ATI (a je to kus)

Témata článku: Windows, MP3, Audi, Dobrý pomocník, Kvalitní kousek, Zvukový kanál, Redo, Editace, Jednotlivé prvky, Obdobný program, Deluxe

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost