Virtuální realita | HTC Vive | Audi

Audi má palubní virtuální realitu. Aby děti neblinkaly, jsou hry sladěné s pohybem auta

Někomu se dělá špatně z brýlí na virtuální realitu. Někomu se dělá špatně z jízdy v autě. Firmy Audi, HTC VIVE a Holoride vše spojují dohromady a tvrdí, že problém s nevolností je vyřešený. Koncept jsme viděli v lednu 2019, v půlce listopadu se virtuální realita dostane na palubu produkčních vozů značky Audi.

Auto poskytne pohybová data, engine od Holoride je použije jako nedílnou součást her (a vzdělávacích kampaní) a pošle obraz do lehkých brýlí HTC VIVE Flow. Výsledkem má být revoluční VR infotainment, který sladí digitální obsah s reálným pohybem vozu. Jednak aby se posádce nedělalo nevolno, ale také k zesílení herního zážitku – každé zrychlení či změnu směru vozidla funguje jako efekt posilující dojmy z virtuální reality.

8BitDo Gamepad.jpgHTC VIVE Flow.jpgPackshot_Pioneers_ Pack.jpg
Balíček Pioneers Pack obsahuje lehké VR brýle HTC VIVE Flow s podporou platformy Holoride, Gamepad 8BitDo Pro 2, popruh pro uchycení systému k bezpečnostním pásům a roční předplatné služby Holoride (pak bude měsíc stát 20 €, nebo rok 180 €).

K celé té palubní legraci potřebujete balíček Pioneers' Pack, který už je dostupný v Německu na shop.holoride.com za 699 eur, do dalších zemí se dostane později. A pochopitelně potřebujete kompatibilní vozidlo značky Audi – modely A4, A5, A6, A7, A8, Q5, Q7, Q7, Q8, Audi e-tron, Audi e-tron Sportback, Audi e-tron GT, tedy vozy na platformě MIB 3 s nejnovějším softwarovým clusterem (od modelového roku 2023), systémem Audi connect Navigation & Infotainment, řídící jednotkou EFP a na palubě naopak nesmí být Remote Park Assist Plus.

Her bude pro začátek patrně jen pár, tisková zpráva zmiňuje pouze Cloudbreakers: Leaving Haven a „zábavný vzdělávací obsah z kategorie edutainment“ (ať už je to cokoliv). Další tituly by měly postupně přibývat. V brýlích nechybí webový prohlížeč Holoride a zrcadlení displeje smartphonu.

Reklama a ukázka ze systému Holoride:

Diskuze (2) Další článek: Domácí hrátky s laserem. Test gravírky a řezačky Ortur Aufero Laser 1

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,