Software | Zvuk

Audacity 3.1 potěší nejen tvůrce podcastů. Zavádí užitečné novinky pro úpravu zvuku

Audacity 3.1 potěší nejen tvůrce podcastů. Zavádí užitečné novinky pro úpravu zvuku

Oblíbený zvukový editor Audacity vyšel v nové verzi 3.1. Open source aplikace pro Windows, macOS a Linux přinesla dvě novinky, ze které budou mít radost všichni ti, kteří stříhají podcasty či jiné zvukové záznamy s více stopami.

Jednotlivé stopy jsou teď totiž na časové ose vložené jako objekty, které lze libovolně přesouvat nebo mazat, aniž by se tím posunuly ostatní stopy. Přibyly také nedestruktivní úpravy. Stopy lze z obou stran ořezat, avšak původní podoba zůstane zachovaná, byť schovaná. To kdyby ořez nebyl ideální a chtěli byste jej trochu poupravit.

Audacity 3.1 dále pozměnilo funkci pro přehrávání ve smyčce, přidalo kontextové nabídky do dalších částí aplikace a podle seznamu změn má i dalších pár desítek drobných novinek nebo opravených chyb.

Pro aplikaci je letošek velmi plodným rokem. Na jaře přišla očekávaná trojková verze s novým formátem pro ukládání projektů, který už využívají jen jeden soubor místo desítek fragmentů. Krátce nato vývojáře koupila společnost Muse Group. První oznámená změna přitom uživatele spíš vyděsila, protože Muse chtěla do Audacity zakomponovat telemetrii, která by odesílala provozní data mateřské společnosti. Po kritice ale od plánu ustoupila.

Diskuze (17) Další článek: Regionální poskytovatele internetu ve velkém kupuje i Nordic Telecom. Pohltil dalších sedm

Témata článku: Software, Linux, Open source, Zvuk, Stopa, Musa, Aplikace, Novinka, Úprava, Podcast, Audacity, Tvůrce, Software na Heureka.czJak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály