Attachmate e-Vantage to propojí

Firma Datrontech, která je mj. autorizovaným distributorem produktů Attachmate, začala dodávat produkt Attachmate e-Vantage, který je řešením pro zajištění přístupu k hostitelským počítačům.
Firma Datrontech, která je mj. autorizovaným distributorem produktů Attachmate, začala dodávat produkt Attachmate e-Vantage, který je řešením pro zajištění přístupu k hostitelským počítačům. Má se hodit uživatelům datových center -- většina podnikových dat je totiž stále ještě na mainframech s operačními systémy MVS nebo OS/390, systémech DEC, případně na AS/400 od IBM. Řešení od Attachmate umožňuje propojit klientské stanice (PC, NC) s těmito hostitelskými počítači i přes Internet, intranet, nebo extranet.

Univerzální připojení k serveru
Produkt e-Vantage Host Access Server je schopen připojit klientské PC k několika druhům hostitelských počítačů (AS/400, Unix, VMS, mainframové systémy od IBM a Unisysu). Toto propojení zajišťuje přes tzv. tenkého klienta, prohlížeč v jazyce Java nebo Active-X, pro mainframovou "zelenou obrazovku", nebo prostřednictvím na míru ušitého grafického uživatelského rozhraní. Zároveň obsahuje funkce správy, zajištění bezpečnosti, bránu SNA a služby pro vytváření připojení (session).

Z čeho se e-Vantage skládá
Attachmate e-Vantage se skládá z přístupového serveru Attachmate e-Vantage Host Access Server, z přístupových licencí na klienta Attachmate e-Vantage Client Access Licence, licencí pro jednotlivá sezení Attachmate e-Vantage Session Licences, a z konzultačních služeb.

Řešení Attachmate e-Vantage zároveň obsahuje vývojové nástroje, které jsou základem přizpůsobitelnosti produktu. Za pomoci těchto vývojových nástrojů lze zajistit např. přístup k firemním webovým stránkám, a tím podpořit e-business.

Architektura e-Vantage
Attachmate e-Vantage je vytvořen na základě tříúrovňové architektury a podporuje standardy CORBA, DCOM, COM/DNA a standardní průmyslová rozhraní. Společnost Attachmate navíc nedávno ohlásily standard Open Host Interface Object (OHIO), což je na dodavatelích nezávislá množina rozhraní, jež umožňuje aplikacím pracujícím na WWW přistupovat k hostitelským systémům. Přenos dat je možný přes TCP/IP, případně přes SNA.

Server disponuje službami Management Services, službami pro zabezpečený přístup Secure Access Services, bránou SNA, Session Services pro připojení stanic a Host Application Services, které provádějí most mezi aplikacemi a klientským připojením.

Ceny nejsou malé
Cena produktu e-Vantage je 4 995 dolarů a klientská licence Enterprise Client Access Licence stojí 425 dolarů. K tomu ještě firma Attachmate nabízí konzultační služby -- analýzu síťové technologie, rozplánování implementace, řešení pro správu systému, úvodní školení vývoje v prostředí klient/hostitelský počítač, přehled dostupných nástrojů, příležitostný vývoj a uvedení do problematiky. Typickým zákazníkem je samozřejmě velký podnik, nebo banka.Například komerční banka koupila 6 500 licencí, VW/Škoda je rovněž zákazníkem Attachmate.

Výhodou e-Vantage a ostatních produktů jsou však díky centralizované správě nižší náklady na vlastnictví systému.

Váš názor Další článek: Internet do kapsy

Témata článku: Access, Ohio, Deco, VW, Hostitelský systém, Host


Určitě si přečtěte

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji