Attachmate e-Vantage to propojí

Firma Datrontech, která je mj. autorizovaným distributorem produktů Attachmate, začala dodávat produkt Attachmate e-Vantage, který je řešením pro zajištění přístupu k hostitelským počítačům.
Firma Datrontech, která je mj. autorizovaným distributorem produktů Attachmate, začala dodávat produkt Attachmate e-Vantage, který je řešením pro zajištění přístupu k hostitelským počítačům. Má se hodit uživatelům datových center -- většina podnikových dat je totiž stále ještě na mainframech s operačními systémy MVS nebo OS/390, systémech DEC, případně na AS/400 od IBM. Řešení od Attachmate umožňuje propojit klientské stanice (PC, NC) s těmito hostitelskými počítači i přes Internet, intranet, nebo extranet.

Univerzální připojení k serveru
Produkt e-Vantage Host Access Server je schopen připojit klientské PC k několika druhům hostitelských počítačů (AS/400, Unix, VMS, mainframové systémy od IBM a Unisysu). Toto propojení zajišťuje přes tzv. tenkého klienta, prohlížeč v jazyce Java nebo Active-X, pro mainframovou "zelenou obrazovku", nebo prostřednictvím na míru ušitého grafického uživatelského rozhraní. Zároveň obsahuje funkce správy, zajištění bezpečnosti, bránu SNA a služby pro vytváření připojení (session).

Z čeho se e-Vantage skládá
Attachmate e-Vantage se skládá z přístupového serveru Attachmate e-Vantage Host Access Server, z přístupových licencí na klienta Attachmate e-Vantage Client Access Licence, licencí pro jednotlivá sezení Attachmate e-Vantage Session Licences, a z konzultačních služeb.

Řešení Attachmate e-Vantage zároveň obsahuje vývojové nástroje, které jsou základem přizpůsobitelnosti produktu. Za pomoci těchto vývojových nástrojů lze zajistit např. přístup k firemním webovým stránkám, a tím podpořit e-business.

Architektura e-Vantage
Attachmate e-Vantage je vytvořen na základě tříúrovňové architektury a podporuje standardy CORBA, DCOM, COM/DNA a standardní průmyslová rozhraní. Společnost Attachmate navíc nedávno ohlásily standard Open Host Interface Object (OHIO), což je na dodavatelích nezávislá množina rozhraní, jež umožňuje aplikacím pracujícím na WWW přistupovat k hostitelským systémům. Přenos dat je možný přes TCP/IP, případně přes SNA.

Server disponuje službami Management Services, službami pro zabezpečený přístup Secure Access Services, bránou SNA, Session Services pro připojení stanic a Host Application Services, které provádějí most mezi aplikacemi a klientským připojením.

Ceny nejsou malé
Cena produktu e-Vantage je 4 995 dolarů a klientská licence Enterprise Client Access Licence stojí 425 dolarů. K tomu ještě firma Attachmate nabízí konzultační služby -- analýzu síťové technologie, rozplánování implementace, řešení pro správu systému, úvodní školení vývoje v prostředí klient/hostitelský počítač, přehled dostupných nástrojů, příležitostný vývoj a uvedení do problematiky. Typickým zákazníkem je samozřejmě velký podnik, nebo banka.Například komerční banka koupila 6 500 licencí, VW/Škoda je rovněž zákazníkem Attachmate.

Výhodou e-Vantage a ostatních produktů jsou však díky centralizované správě nižší náklady na vlastnictví systému.

Váš názor Další článek: Internet do kapsy

Témata článku: Ohio, Host, Hostitelský systém, VW, Access, Deco


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky