Attachmate e-Vantage to propojí

Firma Datrontech, která je mj. autorizovaným distributorem produktů Attachmate, začala dodávat produkt Attachmate e-Vantage, který je řešením pro zajištění přístupu k hostitelským počítačům.
Firma Datrontech, která je mj. autorizovaným distributorem produktů Attachmate, začala dodávat produkt Attachmate e-Vantage, který je řešením pro zajištění přístupu k hostitelským počítačům. Má se hodit uživatelům datových center -- většina podnikových dat je totiž stále ještě na mainframech s operačními systémy MVS nebo OS/390, systémech DEC, případně na AS/400 od IBM. Řešení od Attachmate umožňuje propojit klientské stanice (PC, NC) s těmito hostitelskými počítači i přes Internet, intranet, nebo extranet.

Univerzální připojení k serveru
Produkt e-Vantage Host Access Server je schopen připojit klientské PC k několika druhům hostitelských počítačů (AS/400, Unix, VMS, mainframové systémy od IBM a Unisysu). Toto propojení zajišťuje přes tzv. tenkého klienta, prohlížeč v jazyce Java nebo Active-X, pro mainframovou "zelenou obrazovku", nebo prostřednictvím na míru ušitého grafického uživatelského rozhraní. Zároveň obsahuje funkce správy, zajištění bezpečnosti, bránu SNA a služby pro vytváření připojení (session).

Z čeho se e-Vantage skládá
Attachmate e-Vantage se skládá z přístupového serveru Attachmate e-Vantage Host Access Server, z přístupových licencí na klienta Attachmate e-Vantage Client Access Licence, licencí pro jednotlivá sezení Attachmate e-Vantage Session Licences, a z konzultačních služeb.

Řešení Attachmate e-Vantage zároveň obsahuje vývojové nástroje, které jsou základem přizpůsobitelnosti produktu. Za pomoci těchto vývojových nástrojů lze zajistit např. přístup k firemním webovým stránkám, a tím podpořit e-business.

Architektura e-Vantage
Attachmate e-Vantage je vytvořen na základě tříúrovňové architektury a podporuje standardy CORBA, DCOM, COM/DNA a standardní průmyslová rozhraní. Společnost Attachmate navíc nedávno ohlásily standard Open Host Interface Object (OHIO), což je na dodavatelích nezávislá množina rozhraní, jež umožňuje aplikacím pracujícím na WWW přistupovat k hostitelským systémům. Přenos dat je možný přes TCP/IP, případně přes SNA.

Server disponuje službami Management Services, službami pro zabezpečený přístup Secure Access Services, bránou SNA, Session Services pro připojení stanic a Host Application Services, které provádějí most mezi aplikacemi a klientským připojením.

Ceny nejsou malé
Cena produktu e-Vantage je 4 995 dolarů a klientská licence Enterprise Client Access Licence stojí 425 dolarů. K tomu ještě firma Attachmate nabízí konzultační služby -- analýzu síťové technologie, rozplánování implementace, řešení pro správu systému, úvodní školení vývoje v prostředí klient/hostitelský počítač, přehled dostupných nástrojů, příležitostný vývoj a uvedení do problematiky. Typickým zákazníkem je samozřejmě velký podnik, nebo banka.Například komerční banka koupila 6 500 licencí, VW/Škoda je rovněž zákazníkem Attachmate.

Výhodou e-Vantage a ostatních produktů jsou však díky centralizované správě nižší náklady na vlastnictví systému.

Váš názor Další článek: Internet do kapsy

Témata článku: Host, Deco, Ohio, Hostitelský systém, VW, Access

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů