Atlas.cz spustil novou službu - Bezpečný mail

Od 1.března 2005 spustil portál Atlas.cz zcela nové poštovní služby pod názvem Bezpečný mail. Klasický trend zvyšování kapacity schránek Atlas.cz doplňuje i snahou o vyšší bezpečnost elektronické pošty svých uživatelů.

V oblasti bezpečnosti byl podle společnosti Atlas.cz hlavní důraz kladen především na bezpečné připojení prostřednictvím protokolu SSL, vylepšení ochrany před viry a spamové filtry. Protokol SSL umožňuje bezpečný přenos informací prostřednictvím internetu, takže se k informacím uživatelů nedostane nepovolaná osoba. Změnou prošly rovněž algoritmy spamových filtrů, které nyní využívají dvoufázového procesu skenování.

Webové prostředí je částečně nové jak po stránce uspořádání ovládacích prvků, tak i po stránce rozložení informací. Při psaní může uživatel využít pokročilý textový editor, který nabízí široké možnosti formátování textu. Při procházení doručené pošty nebo ICQ notifikaci odesilatelů se nabízí náhledy zpráv. Zajímavostí je rovněž automatické upozornění na situaci, kdy je odesílatel dostupný prostřednictvím ICQ.

Nový Bezpečný mail nezapomněl ani na trend dnešní doby – zvětšování schránky. Nabízená kapacita 300 MB sice nedosahuje dnes „frčících“ gigabajtových schránek, uživatele však alespoň potěší možnost odesílání až 10 MB příloh v jedné zprávě. Atlas.cz však druhým dechem dodává připravenost na zvýšení kapacity schránky na 1 GB zasláním požadavku na technickou podporu.

Freemail Atlasu nabízí svým uživatelem poštu pomocí protokolů POP3 a IMAP4. Oba protokoly by měly podporovat zabezpečené připojení SSL. Novou službu hodlá Atlas.cz od 7. března podpořit masivní reklamní kampaní v televizi, rádiích a tištěných médiích.

Zdroj: Atlas.cz

Diskuze (19) Další článek: TOP žebříček virů za únor 2005

Témata článku: Bezpečnost, Automatické upozornění, Vylepšený editor, Nabízená kapacita, Zprávy televize Nova, Bezpečný přenos, Pokročilý editor, Nová služba, Pokročilý filtr, Notifikace


Určitě si přečtěte

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji