Atlas.cz spustil novou službu - Bezpečný mail

Od 1.března 2005 spustil portál Atlas.cz zcela nové poštovní služby pod názvem Bezpečný mail. Klasický trend zvyšování kapacity schránek Atlas.cz doplňuje i snahou o vyšší bezpečnost elektronické pošty svých uživatelů.

V oblasti bezpečnosti byl podle společnosti Atlas.cz hlavní důraz kladen především na bezpečné připojení prostřednictvím protokolu SSL, vylepšení ochrany před viry a spamové filtry. Protokol SSL umožňuje bezpečný přenos informací prostřednictvím internetu, takže se k informacím uživatelů nedostane nepovolaná osoba. Změnou prošly rovněž algoritmy spamových filtrů, které nyní využívají dvoufázového procesu skenování.

Webové prostředí je částečně nové jak po stránce uspořádání ovládacích prvků, tak i po stránce rozložení informací. Při psaní může uživatel využít pokročilý textový editor, který nabízí široké možnosti formátování textu. Při procházení doručené pošty nebo ICQ notifikaci odesilatelů se nabízí náhledy zpráv. Zajímavostí je rovněž automatické upozornění na situaci, kdy je odesílatel dostupný prostřednictvím ICQ.

Nový Bezpečný mail nezapomněl ani na trend dnešní doby – zvětšování schránky. Nabízená kapacita 300 MB sice nedosahuje dnes „frčících“ gigabajtových schránek, uživatele však alespoň potěší možnost odesílání až 10 MB příloh v jedné zprávě. Atlas.cz však druhým dechem dodává připravenost na zvýšení kapacity schránky na 1 GB zasláním požadavku na technickou podporu.

Freemail Atlasu nabízí svým uživatelem poštu pomocí protokolů POP3 a IMAP4. Oba protokoly by měly podporovat zabezpečené připojení SSL. Novou službu hodlá Atlas.cz od 7. března podpořit masivní reklamní kampaní v televizi, rádiích a tištěných médiích.

Zdroj: Atlas.cz

Témata článku: Bezpečnost, Pokročilý filtr, Nová služba, Zprávy televize Nova, Notifikace, Vylepšený editor, Bezpečný přenos, Pokročilý editor

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 84


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji