Atlas otevírá MůjPodnik

Po MůjObchodu je tu další server orientovaný na menší firmy, MůjPodnik chce nabídnout služby pro samotné firmy zatímco MůjObchod je tu pro jejich zákazníky.
Po MůjObchodu je tu další server orientovaný na menší firmy, MůjPodnik chce nabídnout služby pro samotné firmy zatímco MůjObchod je tu pro jejich zákazníky.

Tak, jak pomalu končí období internetových hurá akcí poskytujících spoustu služeb zadarmo, začíná na druhé straně období budování placených služeb s přidanou hodnotou. Bezplatné služby tu jsou pochopitelně i nadále, ale jejich rozšiřování o nové funkce však již je často spojeno s placením poplatků za provoz.

Nový portál pro podnikatele je toho důkazem. Na jednom místě spojuje odkazy na různé služby pro podnikatele, které jsou na českém Internetu dlouho a zdarma přístupné, a současně přidává vrstvu placených služeb, které osloví především drobnější firmy, které svou existenci na Internetu teprve budují.

Nabízeny jsou dva placené programy Standard (490 Kč měsíčně) a Profesional (959 Kč měsíčně), liší se v počtu e-mailových schránek a prostoru pro prezentaci. Součástí nabídky jsou následující služby:

  • Registrace a správa doménového jména - pro provoz webu a e-mailu na vlastní doméně,
  • Business web - datový prostor pro vystavení a správu webové prezentace,
  • Business e-mail - řešení elektronické pošty pomocí www rozhraní a poštovního klienta, obsahující filtry a adresář,
  • Business intranet – šablony pro sdílení firemních dokumentů, kontaktů, odkazů a komunikace uvnitř firmy,
  • Online www statistiky - pro sledování a vyhodnocení statistik návštěvnosti webové prezentace,
  • Elektronický obchod - elektronický obchod podporující například komunikaci s ekonomickými systémy Pohoda, Money 2000, Altus Vario a s platebními bránami eBanky a JuicePay,
  • Microsoft FrontPage Extensions – nástroj pro podporu práce s editorem www stránek,
  • Microsoft Office Extensions – technologie pro publikování dokumentů Microsoft Office na webu.
Standard má v nabídce 100 MB prostoru pro webovou prezentaci a 10 poštovních schránek. Profesional proti tomu nabízí 200 MB pro data na webu a 20 poštovních schránek. Na webové prezentaci jsou podporovány ASP stránky. Doménu si v rámci MůjPodniku nemusíte zakládat, můžete převést i svou doménu odjinud. Atlas.cz se nestává vlastníkem doménového jména registrovaného přes MůjPodnik. Vlastníkem registrovaného doménového jména, ve smyslu pravidel registrace doménových jmen .cz, se stává případný zájemce.

Většinu z těchto služeb dostanete jinde zdarma nebo v rámci webhostingu často za nižší cenu. Obchod si můžete otevřít zdarma na Vltavě2000 nebo i na MůjObchodu. Zde jde především o jejich pospojování do uceleného balíčku, kde vše získáte na jednom místě. Informace na portálu jsou pochopitelně zdarma, platíte pouze za rozšířené služby. Cílovou skupinou jsou především firmy, které svou přítomnost na Internetu teprve rozvíjejí, zkušenější si poradí často vlastními prostředky.

Diskuze (2) Další článek: Celý CeBIT se vejde do Palmu či Psionu

Témata článku: Microsoft, Případný zájemce, Vario, Poštovní schránka, Webová prezentace, Web Mail


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky