ATI uvádí extralevný All-in-Wonder VE

Není nejrychlejší ani nejvybavenější, je ale nejlevnější. Spíše takový Some-in-Wonder, ale za to pro každého.
All-in-Wonder VE je levný, je ještě levnější než All-in-Wonder 7500 a drsně levnější než nejnadupanější AIW 9700 Pro. V podstatě za cenu nejvýkonnějšího můžete mít čtyři nejlevnější. Zacílením All-in-Wonder VE je low-endový předvánoční americký trh. Evropská PAL verze totiž zatím v nabídce není a zřejmě se teprve na základě prodejností All-in-Wonder VE versus All-in-Wonder 7500 rozhodne, zda se nabídne i v evropské variantě. Letošní Vánoce se ale v Evropě nestihnou.

V základu se jedná o All-in-Wonder 7500, kde se trochu šetřilo. Grafické jádro je tedy stejné – Radeon 7500 s 64MB DDR. Ohledně možností grafiky to bude tedy stejné. VE varianta ovšem nemá pro monitor DVI konektor, ale jen normální VGA. Není také podporován dvoumonitorový režim. Obraz z TV výstupu je prostě kopií obrazu na monitoru, nikoli rozšířením pracovní plochy. Stejně tak tu není žádné dálkové ovládání. Aby tu bylo aspoň něco navíc, byl integrován videočip Theater 200 z nejlepšího AIW 9700Pro. Jinak jako každý dnešní All-in-Wonder obsahuje stereo TV tuner s možností průběžného záznamu videa a tak jde třeba pozastavit živé vysílání a dodívat se na něj se zpožděním. To, co dokáže All-in-Wonder 7500 s videem, dokáže VE varianta také, navíc díky Theatre 200 je video část kvalitnější. Mimo jiné potěší i bezvětrákové řešení s pasivním chladičem, je to tedy stále vhodné pro tiché počítače.

Zajímavostí je, že All-in-Wonder VE je po dlouhé době novou kartou v PCI provedení. Zatímco všichni již hrnou jen AGP, novinka používá starší PCI. Výkon tedy bude o něco nižší, než u AGP, na druhou stranu je dnes stále na trhu spousta počítačů bez AGP slotů a levné základní desky s integrovanou grafikou také nemívají AGP. Kdo nemá AGP, může se tedy stále těšit.

Klepněte pro větší obrázek

All-in-Wonder VE je zatím dostupný pouze v USA za doporučenou koncovou cenu 129 dolarů. AIW 7500 má cenu 149 dolarů, AIW 8500DV stojí 199 dolarů a nejlepší All-in-Wonder 9700 PRO je za 449 dolarů. Ceny jsou americké za americké verze. Při přepočtu z českých cen to vychází pro All-in-Wonder VE na zhruba 5000 včetně DPH.

Popravdě cenový rozdíl mezi AIW 7500 a AIW VE není tak dramatický, aby to výrazně omezilo prodeje dražší verze. Spíše můžeme čekat další dolaďování cen, aby se více zvýraznily rozdíly. Na druhou stranu, kdo nepotřebuje dálkové ovládání a nemá LCD monitor s digitálním vstupem, může pár korunek (tedy zatím dolárků) ušetřit.

Diskuze (16) Další článek: Lame 3.93.1 k dispozici

Témata článku: Video, Letošní Vánoce, Wonder, Levný monitor, Levné monitory k počítači, Druhá varianta, Vhodné ovládání, TV Tuner, Nejlevnější varianta, Levná verze, Vhodný monitor, Nejlevnější verze, Nejvýkonnější varianta, Americký dolar

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší