ATI uvádí extralevný All-in-Wonder VE

Není nejrychlejší ani nejvybavenější, je ale nejlevnější. Spíše takový Some-in-Wonder, ale za to pro každého.
All-in-Wonder VE je levný, je ještě levnější než All-in-Wonder 7500 a drsně levnější než nejnadupanější AIW 9700 Pro. V podstatě za cenu nejvýkonnějšího můžete mít čtyři nejlevnější. Zacílením All-in-Wonder VE je low-endový předvánoční americký trh. Evropská PAL verze totiž zatím v nabídce není a zřejmě se teprve na základě prodejností All-in-Wonder VE versus All-in-Wonder 7500 rozhodne, zda se nabídne i v evropské variantě. Letošní Vánoce se ale v Evropě nestihnou.

V základu se jedná o All-in-Wonder 7500, kde se trochu šetřilo. Grafické jádro je tedy stejné – Radeon 7500 s 64MB DDR. Ohledně možností grafiky to bude tedy stejné. VE varianta ovšem nemá pro monitor DVI konektor, ale jen normální VGA. Není také podporován dvoumonitorový režim. Obraz z TV výstupu je prostě kopií obrazu na monitoru, nikoli rozšířením pracovní plochy. Stejně tak tu není žádné dálkové ovládání. Aby tu bylo aspoň něco navíc, byl integrován videočip Theater 200 z nejlepšího AIW 9700Pro. Jinak jako každý dnešní All-in-Wonder obsahuje stereo TV tuner s možností průběžného záznamu videa a tak jde třeba pozastavit živé vysílání a dodívat se na něj se zpožděním. To, co dokáže All-in-Wonder 7500 s videem, dokáže VE varianta také, navíc díky Theatre 200 je video část kvalitnější. Mimo jiné potěší i bezvětrákové řešení s pasivním chladičem, je to tedy stále vhodné pro tiché počítače.

Zajímavostí je, že All-in-Wonder VE je po dlouhé době novou kartou v PCI provedení. Zatímco všichni již hrnou jen AGP, novinka používá starší PCI. Výkon tedy bude o něco nižší, než u AGP, na druhou stranu je dnes stále na trhu spousta počítačů bez AGP slotů a levné základní desky s integrovanou grafikou také nemívají AGP. Kdo nemá AGP, může se tedy stále těšit.

Klepněte pro větší obrázek

All-in-Wonder VE je zatím dostupný pouze v USA za doporučenou koncovou cenu 129 dolarů. AIW 7500 má cenu 149 dolarů, AIW 8500DV stojí 199 dolarů a nejlepší All-in-Wonder 9700 PRO je za 449 dolarů. Ceny jsou americké za americké verze. Při přepočtu z českých cen to vychází pro All-in-Wonder VE na zhruba 5000 včetně DPH.

Popravdě cenový rozdíl mezi AIW 7500 a AIW VE není tak dramatický, aby to výrazně omezilo prodeje dražší verze. Spíše můžeme čekat další dolaďování cen, aby se více zvýraznily rozdíly. Na druhou stranu, kdo nepotřebuje dálkové ovládání a nemá LCD monitor s digitálním vstupem, může pár korunek (tedy zatím dolárků) ušetřit.

Diskuze (16) Další článek: Lame 3.93.1 k dispozici

Témata článku: Video, Nejlevnější verze, TV Tuner, Wonder, Druhá varianta, Levný monitor, Vhodný monitor, Nejlevnější varianta, Levné monitory k počítači, Levná verze, Letošní Vánoce, Nejvýkonnější varianta, Americký dolar, Vhodné ovládání

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů