ATI Remote Wonder – levné dálkové ovládání počítače

Chcete ovládat počítač na dálku? Zapomeňte na drahé bezdrátové myši, klávesnice či joypady... ATI Remote Wonder je levný, rádiový a má dosah i přes stěny bytu!

 

Dálkové ovládání od ATI

To, co bylo dříve výsadou pouze majitelů karet ATI All-in-Wonder, je nyní dostupné i vám. Dálkové ovládání Remote Wonder je totiž konečně vprodeji i samostatně, jeho ovládací program byl značně vylepšen a cenasnížena... V OEM verzi je v prodeji za cenu kolem 550 Kč s DPH, v pěkné krabici pak zaplatíte přes 900 Kč s DPH (zde dostanete navíc CD sovladačem pro Windows, který se dá ovšem pohodlně stáhnout z Internetu).Grafická karta ATI přitom není nutností!

Instalace

Do Remote Wonderu zasunete čtyři „AAA“ baterie, nainstalujete nový ovladač ve verzi 1.2 (nebo pokud máte grafickou kartu ATI, využijete programu Multimedia Center) a malé zařízení pro příjem připojíte do volného USB portu. Nyní je již Remote Wonder plně připraven. Ještě předtím je dobré nakonfigurovat ovládací utilitu, která umožní nastavit funkce šesti programovatelných tlačítek, a to jak pro ovládání Windows obecně, tak pro jednotlivé podporované aplikace, kterými jsou: Nullsoft WinAmp, Windows Media Player, CyberLink PowerDVD, TheaterTek, DivX Player 2.0 Alpha, Microsoft PowerPoint a ATI Multimedia Center. Další programy budou brzy následovat díky uvolnění knihoven SDK pro výrobu pluginů (už teď je v přípravě např. Zoom Player). V případě, že máte dálkových ovladačů ATI více, můžete si přes utilitu nastavit ID jednotlivých zařízení, aby nedocházelo ke kolizím.

Popis ovladače  

Na Remote Wonder najdete celkem 43 tlačítek a osmi-směrný kříž na ovládání kurzoru myši. Horní řadu tvoří první dvě programovatelná tlačítka, dále Power (na vypínání aplikací a Windows) a pět tlačítek na spouštění aplikací (TV, DVD, Web atd.). Po boku kříže pak naleznete levé a pravé tlačítko myši, pod ním dvojité klávesy pro změnu hlasitosti a kanálů. Uprostřed je pak numerická klávesnice a tlačítko pro volbu menu (např. na DVD). Další čtyři programovatelné klávesy jsou pak rozloženy kolem kurzorových šipek s tlačítkem OK (které slouží jako stisk Enter a ovládání menu na DVD), nechybí ani funkce „full-screen“ a multimediální sada PLAY-FF-REW-STOP-PAUSE-REC.

Použití

Ovládání je velice snadné, jelikož rozložení téměř identicky kopíruje standardní dálková ovládání k televizorům, videorekordérům a stolním DVD přehrávačům. Velkou potíž vám zřejmě bude dělat osmisměrný kříž pro kurzor myši, který samozřejmě funguje digitálně a nesnímá intenzitu stisku – proto se budete cítit stejně nemotorně, jako byste myš ovládali obyčejnou klávesnicí nebo joystickem. Nechápu tento záměr výrobce – mohl do ovladače nainstalovat malý touchpad nebo trackball a ovládání by bylo daleko pohodlnější. Ostatní tlačítka ale problémy nedělají, v podporovaných aplikacích fungují správně. V případě, že váš program nepodporuje Windows Media commands (jako zmíněné aplikace) a má možnost nastavit příkazy na klávesové zkratky, můžete je následně převést na programovatelná tlačítka (např. funkce PLAY se provede pomocí klávesy Page-Up, tuto pak nastavíte jako funkci programovatelného tlačítka). Samozřejmě lze všechny programy ovládat křížem myši spolu s levým a pravým tlačítkem. Co se týče dosahu ovladače – díky rádiovému přenosu můžete klidně sledovat své oblíbené filmy přes TV výstup na televizoru ve vedlejším pokoji a pomocí Remote Wonderu je ovládat (dosah přes zdi je zaručen).

Závěrem...

ATI Remote Wonder je bezpochyby kvalitním produktem, který u  svých uživatelů jistě najde své uplatnění. Jistou nevýhodou pak může být poněkud nepohodlné ovládání kurzoru myši, ovšem to je vzhledem k velice příznivé ceně téměř zanedbatelná drobnost.

Diskuze (144) Další článek: Autor Gnutelly zemřel ve věku 25 let

Témata článku: Windows, Hudba, filmy, seriály, Dálkové ovladače, Dosah, ATI, Windows Media Center, Dálkové ovládání, Tlačítko, Ovládání, Nastavit funkce, Ovládací aplikace, Cyberlink, Vedlejší produkt, Remote, DVD Player, Wonder, Zanedbatelná drobnost, FF, Lev, Trackball, Dálkový ovladač


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky