Úložiště | NAS | Pevné disky

Asustor vyrobil NASy pro náročnější. Chlubí se Ethernetem o rychlosti 2,5 Gb/s

Společnost Asustor představila dvě nové řady NASů pro domácí i firemní použití, které už mají výkonnější čipy a také rychlejší síťový adaptér.

NASy Asustor Drivestor 2 Pro a Drivestor 4 Pro jsou postavené na čtyřjádrovém čipu Arm Realtek RTD1296, který pracuje na frekvenci 1,4 GHz. Čipset má 2 GB operační paměti DDR4 bez možnosti rozšíření, což pro náročnější nasazení se spoustou spuštěných aplikací může být málo, ale na takový segment tyto modely necílí. Interní paměť flash má kapacitu 8 GB a předinstalovaný systém ADM 4.0 obsahuje přes 200 aplikací. NASy zvládnou v reálném čase transkódovat videostream v rozlišení 4K i s kodekem H.265.

Jednou z hlavních předností nových modelů je rychlý síťový přístup, protože obsahují port ethernet s rychlostí 2,5 Gb/s což se hodí při přesunu větších souborů a přístupu více uživatelů najednou.

Drivestor 2 Pro pojme dva 3,5palcové disky s rozhraním SATA 6 Gb/s s maximální celkovou kapacitou 36 TB, Drivestor 4 Pro pak zvládne až čtyři disky s celkovou kapacitou 72 TB. Oba obsahují i tři USB 3.2 (Gen1) pro připojení dalších disků nebo kompatibilních zařízení.

Menší model bude u nás dostupný za cenu kolem 7 700 korun, větší pak za přibližně 10 600 korun, přičemž záruka je tři roky.

Diskuze (1) Další článek: Seagate ještě letos uvede konvenční 20TB disk pro masy

Témata článku: Úložiště, NAS, Pevné disky, Realtek, Síťový adaptér, Asustor, Model, Kapacita, Sata, AplikaceDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika