Notebooky | Testy | Asus

Asus ZenBook 14: ještě tenčí a lepší, ale už bez sluchátkového jacku [test]

  • Zenbook 14 představuje kvalitní základ bez zbytečných kompromisů
  • Dva Thunderbolty a redukce utěší stesk po 3,5mm konektoru
  • Core i5 tu vypadá jako vhodnější volba než topící Core i7

ZenBooky u Asusu obsazují střed nabídky. Nejsou to ty nejlevnější notebooky, současně ale necílí na rekordní (a drahé) pozice. Jde o poctivé notebooky, které se nezaleknou přenášení a kancelářské práce.

Asus ZenBook 14

Core i7-1065G7 ● Iris Plus ● 16 GB DDR4 ● 14" FullHD IPS matný (jas 324 nits, dE 4,18) ● 512 GB SSD ● 2× USB-C Thunderbolt, USB 3.0, HDMI, čtečka microSD ● 802.11ax, Bluetooth 5.1 ● 72 Wh ● 31,9 × 20,8 × 13,9 cm ● 1,19 kg

Cena: 33 990 Kč
Testovaná konfigurace: UX425JA-BM040R

Nový ZenBook 14 tento recept opět vylepšuje a nejde jen o nějaké oživení vnitřních komponent, ale o přepracování celého těla notebooku. Notebook je tak nyní ještě tenčí – z 16,5 mm se Asusu podařilo snížit celkovou tloušťku na 13,9 mm. O centimetr se zvedla hloubka, ale protože dřívější ZenBook 14 byl až absurdně hubený s minimálními rámečky okolo displeje, toto zvětšení tak na notebooku téměř neuvidíte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Novinka stále vypadá jako ZenBook, ale není tak extrémní a tak nepoutá tolik pozornosti

S tak tenkými rozměry už prý ale Asus nemohl na tělo notebook dát všechny klasicky velké konektory. Do silnějších boků u kloubu displeje se mu vešly jen dva. Musel se tedy rozhodnout mezi HDMI, USB a sluchátkovým konektorem. Při výzkumu požadavků se první umístil klasický USB konektor, následovaný HDMI a pak sluchátkovým konektorem. Ten tedy dostal padáka.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Video, Notebooky, Testy, Klávesnice, Wi-Fi, SSD, Asus, HDMI, Thunderbolt, Crystal disk Mark, Fire strike, Touchpad, ZenBooky, Sky diver, Yoga, Unigine, Klávesa, Zenbook, Displej, Konektor, ScreenPad +, Home a End, Notebook, Asus Zenbook

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5